reklama

Proměna. Zelenomodrá koupelna voní mořem

Koupelna spojuje velkoformátové bílé obkladačky, které jsou velmi elegantní. Designéři je doplnili pruhy v sedmi odstínech modré. Vše RAKO Foto: Koupelna spojuje velkoformátové bílé obkladačky, které jsou velmi elegantní. Designéři je doplnili pruhy v sedmi odstínech modré. Vše RAKOFoto: archiv FTV Prima

Mladí manželé si splnili svůj sen a koupili si malý domek v Praze. Jako první chtěli zrekonstruovat koupelnu a záchod. Proměna proběhla v rámci pořadu Jak se staví sen.

Manželé Barbora a Honza s malým Davidem chtěli koupelnu v námořnickém duchu, protože Bára je z námořnické rodiny. Koupelna sama je dostatečně velká, bonusem navíc jsou okna, která není potřeba stínit před nežádoucími zraky, protože sem není vidět. Místnost však nemá vhodné dispozice, je zde řada rohů a výčnělků, které je potřeba odstranit, aby místnost měla rovné stěny.

Není bílá jako bílá
Bíla barva je skvělá, navozuje pocit čistoty, ale musí se to s ní umět. Můžete dosáhnout efektu sterilních neosobních nemocničních záchodků a nebo luxusní stylové koupelny. Rozhodující je formát obkladu. Zde designéři David Machač a Kamila Douděrová zvolili velký lesklý formát, který je skvělým základem pro hru s barvami – konkrétně odstíny modré a tyrkysové až po šedou.

Před proměnou:

Designéři propojili koupelnu se záchodem, obě místnosti byly různě vysoké, což designéři vyřešili napínavým podhledem. Topení v celém domě bylo rozvedeno v nevyhovujících plastových trubkách, v koupelně byly pod okny radiátory. Místo toho dali designéři do podlahy topné rohože pro komfortní podlahové vytápění a na stěnu designový otopný žebřík. V koupelně bylo možné díky propojení se záchodem vytvořit i technické zázemí pro dům, kam byl umístěn kotel, pračka a dostalo se i na úložné prostory.

I díky úspoře místa posuvnými dveřmi u sprchového koutu vznikl vzdušný světlý prostor, který nepostrádá nejmodernější vybavení, jako jsou podomítkové baterie, závěsné WC s bidetovým sedátkem, podlahové topení. Sanita v oblých tvarech je nadčasová. Osvětlení je ve stropě v podhledu, efektní led pásek dozdobuje niku pod oknem. Stačí zahájit plavbu!

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Po zásahu designérů vznikla útulná kuchyně Foto: archiv FTV Prima

Proměna: Z nudle útulná kuchyně v anglickém stylu

Když svůj domov obýváte dlouhá léta, případně jste v něm vyrostli a zůstali i v dospělosti, přizpůsobíte se daným možnostem a vůbec vás nenapadne, že vše může být jinak.

Článek

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu Foto: isifa.com

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Pojďte si s námi projít domek z 30. let v Dublinu. Možná že ne všechno je přenosné do české kotliny, ale jedna věc určitě: Majitelka se nebála vytvořit si místo podle ...

Článek

Když zvolíte bílý základ, můžete si hrát Foto: www.husohem.se

Žlutá je dobrá. Rozzářila celý byt

Zářivá, jasná jako pampeliška na louce.

reklama