reklama

Soukromí nemusí zajišťovat vysoká zeď. Dům v Klánovicích na to jde chytřeji

Garáž by se vprostřed pozemku mohla ocitnout snad jen nedopatřením Foto: Garáž by se vprostřed pozemku mohla ocitnout snad jen nedopatřenímFoto: BoysPlayNice

Rodinný dům rozděluje zahradu na menší části. Ukazuje tak, jak soukromí na zahradě může svým pojetím zajistit už samotný objekt.

Třemi částmi minimalistické stavby architekti rozdělili zahradu na otevřenou přístupovou, uzavřenou soukromou část a malá atria. Rohová parcela díky tomu chrání soukromí obyvatel i bez zmíněných zdí. Ústřední dvoupodlažní část domu s hlavními obytnými prostory orientovanými do zahrady je propojena s jednopodlažními křídly – relaxačním zázemím a garáží. Celý projekt klade důraz na čisté linie a jednoduchost, o žádné opulentní holdování minimalismu tu ale nejde. Omítnutá fasáda má sice prostý tvar, jednotlivé části budovy její autoři nicméně barevně vygradovali ve stupnici bílá, šedá a černá. Dům do okolí pomáhají začlenit zazeleněné střechy.

Pohledový beton na stropě a stěrka na podlaze. Jednodušeji už to nešlo Foto:

Interiéry jsou minimalistické, podlahy a stropy provedené z pohledového betonu. Stěny jsou omítané, pouze bílé. Cenný prostor není zastavěný nábytkem, interiér však ozvláštňuje klavír, otevřené ohniště nebo ze zdi vyčnívající kámen sloužící jako police pro japonskou vázu. „Celý dům má odrážet skromný, avšak vysoce vytříbený styl investora a jeho smysl pro rovnováhu, klid a harmonii,“ přibližují autoři z ateliéru ADR s.r.o., důležitou okolnost toho, jak tento dům vznikal.

Foto: BoysPlayNice

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Kuchyně s modřínovým obložením a nábytkem českého výrobce  Foto:

Dům na úzkém pozemku v husté zástavbě na okraji Prahy vyvzdoroval majitelům soukromí

Navrhnout dům, který by na uzoučkém pozemku zajistil svým obyvatelům soukromí, není lehký úkol. Těžko slučitelným požadavkům nakonec vyhověla stavba otevřená „do sebe“.

 

Článek

Terasa spojuje obývací pokoj a kuchyni Foto:

Rodinný dům v Jílovišti slučuje zdánlivé protiklady díky důvtipným řešením

Jak chránit zahradu před silnicí a přitom nebránit ve výhledu? Velmi úzký a komplikovaný pozemek přiměl architekty hledat důvtipná řešení.

Článek

Fasáda je obložena dřevem ze sibiřského modřínu... Foto:

V Telči postavili nádherný dům v korytě potoka přímo ve městě. Svépomocí a v pasivním standardu

Dřevostavba vznášející se na betonových sloupech nad vodou nabízí romantické, přírodní a nízkoenergetické bydlení v místě, kde by to nikdo nečekal.

reklama