reklama

Supermoderní dům v Montrealu vás ohromí svou dispozicí

Obývací kout je nepoměrně menší než ten kuchyňský Foto: Obývací kout je nepoměrně menší než ten kuchyňskýFoto: la Shed architecture

Dům zvenku působí jako vykovaný ze dvou bloků, protože i přispěním stříbrošedě lakovaného dřeva na dálku vypadá jako z ocele. Zblízka ale nastavuje i vlídnější tvář s cihlovou zdí a květinovými záhony u vchodu. Nápaditě působí také interiér.

V prostorné a díky obrovským oknům také světlé kuchyni je radost vařit i ve dvou. Na jídelnu navazuje moderně zařízený obývací pokoj, kde šedý gauč ladí s oranžovou stěnou. Ve stejném tónu jsou vyvedené i schody. Teplý odstín udává atmosféru i v kanceláři v prvním patře, kde oranžovou malbu doplňuje přírodními tóny zábradlí z dřevěných lišt.

Estetika dostala přednost před funkčností – zábradlí chybí Foto: Estetika dostala přednost před funkčností – zábradlí chybíFoto: la Shed architecture

Velmi moderně pojatá je koupelna s bílými obklady a černou mozaikovou dlažbou. Sprchový kout je nicméně celý černý, takže působí dokonce elegantně. Solidně vypadá i umyvadlo zapuštěné do skříňky s deskou z masivního dřeva. Další úložný prostor představuje vestavěný regál ve stěně. Volně stojící vana koupelně dodává katalogovou dokonalost.

Za pěkného počasí se nabízí posedět na zahradě. Na dřevěné terase je velmi příjemná chůze naboso. Třebaže je zahrada malá, architekt na ni umístil i kůlnu, aby veškeré nářadí bylo skryto. To nelze prohlásit o rozměrných dvoukřídlých, oranžově lakovaných dveřích kůlničky. Díky nim lze snadno uklidit rozměrný zahradní nábytek nebo gril.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Článek

Dům má čtyři ložnice a šest koupelen Foto:

Tom Cruise má novou misi: Prodat svůj milovaný dům za 1,3 miliardy korun

Tady byl Tom Cruise doma. Téměř 20 let si užíval soukromí na ranči v horách v Coloradu. Teď ho prodává za neuvěřitelných 1,3 miliardy korun.

reklama