reklama

Tohle je dětský pokoj snů! Kdybyste byli děti, určitě byste ho chtěli

Schodiště-knihovna v sobě obsahuje zábavnou skluzavku, kterou milují snad všechny děti. Hned vedle je pak rozměrná stěna s tabulí na jakékoliv výtvarné pokusy velkých i malých obyvatel domu Foto: Schodiště-knihovna v sobě obsahuje zábavnou skluzavku, kterou milují snad všechny děti. Hned vedle je pak rozměrná stěna s tabulí na jakékoliv výtvarné pokusy velkých i malých obyvatel domuFoto: Contemporist.com

Knihovna jako hřiště pro děti.

Děti dnes moc knihy nebaví. Jsou okouzleny audiovizuální technikou a počítači. Čtení ale rozvíjí důležité schopnosti a dovednosti – fantazii a jazykovou vybavenost. O to, aby se čtení stalo větší zábavou a klasická kniha už od pohledu děti neodpuzovala, se pokusil jeden jihokorejský architekt.

Zadání stavby rodinného domu s názvem Panorama dům ve městě Chungcheongbuk-do v Jižní Koreji bylo náročnější než obvykle. Majitel chtěl vytvořit nejen zajímavou stavbu, která bude nabízet ze všech místností pěkný výhled ze svahu nad městem, ale i multifunkční prostor pro tři své děti.

 Každý schod je pěkně vyskládán knihami, které navíc opticky oddělují prostor mezi schodištěm a prostorem pod ním Foto: Každý schod je pěkně vyskládán knihami, které navíc opticky oddělují prostor mezi schodištěm a prostorem pod nímFoto: Contemporist.com

 

Architekt Moon Hoon se pustil do práce a vložil do jednoho prostoru hned několik funkcí. Do vstupní haly umístil rozměrné schodiště, které sahá v úzkém domě téměř od stěny ke stěně. Toto schodiště se však zároveň stalo knihovnou a ještě neobvyklým domácím hřištěm se skluzavkou. To však není vše. Díky zkosenému povrchu knihovny-schodiště se ještě do prostoru pod ní vešlo další pracovně-herní místo pro děti.

Děti tak nacházejí v prostorné místnosti možnost vydovádět se pohybem, ve chvíli odpočinku si mohou poležet s knihou na kterémkoli „schodu“ nebo stole pod knihovnou a ještě se jim knihovna stala jakýmsi hledištěm pro sledování televize umístěné naproti vrchnímu konci schodiště. Mimochodem další herní místnost mají děti těsně pod střechou v nejvyšším patře domu s nejlepším výhledem.

Neobvyklé vybavení domu i jeho uspořádání si můžete prohlédnout v naší galerii. Řekněte sami, napadá vás ještě lákavější způsob, jak přimět děti nebát se knih a občas se začíst?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Pohled do nitra džungle Foto:

Designérka Zuzana proměnila dětský pokoj v džungli

Letní období, kdy jsou děti mimo domov na prázdninách, je ideální k úpravám jejich pokojíčků. Můžete totiž směle stěhovat, malovat a tvořit nový interiér, aniž byste...

Článek

Jednoduchý nábytek proměňují v říši pohádek řezané grafiky Foto:

Jak se staví sen promění dětský pokoj v říši pohádek

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen“ uvidíte v sobotu 11. dubna v 17.35 na Primě.

reklama