reklama

Potěšte se: Dechberoucí dekorace z vánoční hvězdy

Krása vánoční hvězdy - Obrázek 31 Foto: Krása vánoční hvězdy - Obrázek 31Foto: http://www.stars-for-europe.com

Vánoční hvězda k nám přišla z Mexika.

Vánoční hvězda neboli Poinsettia se už u nás stala nedílnou součástí Vánoc. Vánoční hvězda je docela náročná na péči, nemá ráda průvan ani přímé teplo z radiátoru, chce světlo, ale ne přímé sluneční paprsky. Pokud se oni dobře staráme, vydrží až do února. Pokud ne, nepřežije dlouho Vánoce. To nám zpravidla nevadí, protože víc od ní nežádáme.

Zpravidla si koupíme nebo darujeme jednu rostlinu. I jeden kus této květiny dokáže vytvořit slavnostní atmosféru. Pokud se však trochu rozvášníte a pořídíte si rostlin více, můžete si vystrojit skutečné orgie barev. Inspirujte se v naší galerii. Řadu dekorací si pravděpodobně nevytvoříte, ale udělají dobře vašemu oku. Vedle toho najdete praktické tipy, které lehce vykouzlíte u vás doma. Pokud jste dosud měli rádi hlavně červenou, uvidíte, jak něžná dokáže být bílá vánoční hvězda, jak zajímavé jsou rostliny se žíhanými listy. A jak proměníte vyznění rostliny podle toho, jaký pro ni zvolíte obal. Umí být elegantní i jednoduše venkovská:

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Vánoční hvězda Foto:

Jak správně koupit vánoční hvězdu. A jak se o ni dobře starat

Vyberte si v obchodě zdravou rostlinu, poradíme také, jak se o ni postarat doma. Těšit se z ní můžete až do února.

Článek

Červená a zelená, to je klasika Foto:

10 tipů, jak prostřít vánoční tabuli

Přestože během roku máte určitě vícero příležitostí usednout ke krásně prostřenému stolu, vánoční tabule by měla být výjimečná.

Článek

Jablíčky, mrkvička, prskavky Foto:

Jak prožít báječný Štědrý den? Vyrazte do lesa a ozdobte stromek zvířátkům

Vyvětrejte si hlavu, protáhněte se a vyrazte do přírody.

reklama