reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

7 věcí, které vždy najdete v nejkrásnějších kuchyních světa

Kuchyně světa
Autor: istock.com Kuchyně světa
Trendy se mění rychleji než roční období. Jednou odborníci radí, že se kuchyňská linka neobejde bez mramoru, další rok je nezbytné doplnit interiér o olivovou barvu a přírodní materiály. Existuje však 7 prvků, které mají nejkrásnější kuchyně světa vždy společné.

reklama

Poté, co jsme viděli tisíce nejrůznějších světových kuchyní a jejich nápadité a inovativní designové úpravy, můžeme s hrdostí říci, že nás už jen tak něco nepřekvapí. Některé populární tendence jsou velmi povedené a nadčasové, jiné vidíme jako chvilkovou záležitost, do které se nevyplatí investovat.

Co mají moderní interiéry společného?
Autor: istock.com Co mají moderní interiéry společného?

Naše kritické oko se zabývalo otázkou, co mají nejkrásnější kuchyně po celém světě společného a co je dělá tak výjimečnými a nadčasovými. Došli jsme k seznamu sedmi věcí a triků, které se vyplatí do kuchyňského interiéru vmísit. Postup, jak vše vyladit a získat, je velmi jednoduchý.

1. Dřevo

Dřevo v kuchyni by nemělo chybět.
Autor: istock.com Dřevo v kuchyni by nemělo chybět.

Přírodní materiály snad nikdy nevyjdou z módy. Ať už máte dřevěnou kuchyňskou desku, obklady, stůl nebo židle, tento přírodní element dokonale vnese teplo a duši do každé místnosti v domě. Robustní povrch zaplní skvěle místnost, která díky tomu nebude vypadat prázdně. Pokud sladíte i některé doplňky do dřeva, máte vyhráno. Zkuste se vyhnout míchání plastů s přírodními materiály, interiér by začal působit lacině.

2. Šedá je nová bílá

Šedá je ideální barvou do kuchyně.
Autor: Pinterest.com Šedá je ideální barvou do kuchyně.

Představovali jste si, že vaše vysněná kuchyň bude sněhově bílá, aby vypadala, co nejluxusněji? Čistý vzhled je sice stále módní, ale čím dál tím více se prosazuje barva šedá. Po tomto zjištění si začnete všímat, že opravdu velké množství kuchyňských interiérů je laděno do šedých odstínů a nezáleží na tom, zda panuje tmavší nebo světlejší varianta. Šedá je o něco praktičtější než zmiňovaná sněhově bílá, která je na údržbu velkým soustem.

3. Velká okna

Velká okna jsou základem dobré nálady a produktivity.
Autor: istock.com Velká okna jsou základem dobré nálady a produktivity.

Je pravdou, že mnohdy nelze ovlivnit, zda máte nebo budete mít velké okno přímo v kuchyni. Pokud si však můžete vybrat, navrhnout nebo určit, kde se vaše pokrmy budou vyrábět, určitě na okno nezapomeňte. Okno vnese do místnosti přirozené světlo, které je u plotny nezbytně důležité. Ovlivní vaši náladu a chuť v kuchyni tvořit. Samozřejmě se nám někdy stane, že se jídlo připálí. V tu chvíli můžete začít hned větrat. Okno slouží perfektně i místo digestoře. Mnoho lidí se přiznalo, že digestoř zapnou jen velmi zřídka. Díky přirozenému světlu se bude dařit i vašim bylinkám, které jsou v kuchyni nezbytnou součástí.

4. Světlem nešetřete

Na světlo bychom neměli zapomínat.
Autor: Pinterest.com Na světlo bychom neměli zapomínat.

Velké závěsné lampy jsou to pravé ořechové pro vaše kuchyně. Z obyčejného světla lze vykouzlit výraznou dekoraci, která se stane dominantou celé místnosti. Platí, že čím větší, tím lepší, ale rozhodně byste měli sáhnout po jednoduchém designu. Přeplácané a barevné materiály, které světlo spíše pohltí, na kráse rozhodně nepřidají. Žárovku klidně nechejte vykukovat, nesnažte se ji schovávat. Uvidíte, jak dobře bude nahý design u vás v kuchyni vypadat.

5. Měď je správný kov

Trubky v interiéru

Nevkusné trubky v interiéru: Udělejte z nich stylovou přednost

Měděná kuchyně bude hitem roku 2019

Kuchyň v barvách mědi bude hitem roku 2019. Co by vám určitě nemělo chybět?

Měď je ušlechtilý kovový prvek načervenalé barvy, používaný člověkem již od starověku. Poslední roky se v moderní podobě do kuchyně vrací. Skvěle se hodí ke dřevu, zelené a šedé barvě.

Měď pozvedne interiér kuchyně.
Autor: istock.com Měď pozvedne interiér kuchyně.

Pokud si pořídíte nádobí v barvě mědi nebo bronzu, rozhodně neuděláte chybu. Velkou výhrou pro dokonalý vzhled vaší kuchyně jsou elektrospotřebiče v barvě tohoto kovu. Pokud máte rádi detail, pořiďte si takto barevné příbory nebo skleničky.

6. Dvě barvy jsou lepší než jedna

Horní část kuchyně má jinou barvu než zbytek linky.
Autor: istock.com Horní část kuchyně má jinou barvu než zbytek linky.

Designéři začali používat na první pohled nenápadný prvek, který se okamžitě stal hitem nadčasových kuchyní. Malují totiž horní a dolní police odlišnými barvami nebo různými odstíny. V ideálním případě by měla být horní část jasnější a zbytek kuchyně v tmavších odstínech.

7. Dlaždice nebo zajímavý obklad

Vzory jen na jedno místo v kuchyni.
Autor: istock.com Vzory jen na jedno místo v kuchyni.

Vzorované dlaždice jsou nejlepší nápad, jak oživit kuchyň, aniž byste museli přemýšlet nad hromadou doplňků nebo zbytečným nepořádkem. Skvěle vyniknou i na podlaze. Opět můžeme potvrdit, že vzorované obklady perfektně fungují se dřevem, zelenou a šedou barvou. Dají se koupit i tapety, které vzorované dlaždice napodobují. Jedná se o rychlou a krásnou investici.

Obklady a dlažby 25

Dlaždičky jako výrazná dominanta interiéru. Vrací se ručně malované motivy

Ve venkovské kuchyni se nebojte staré nádobí použít jako dekoraci

15 kuchyní ve venkovském stylu. Plus rady, jak si vybudovat stejnou u vás doma

reklama

Článek je zařazen v: kuchyně , trendy , nejkrásnější kuchyně , 2019 , med , chrom , okna , stůl , dřevo , kuchyňská linka , linka , dlaždice , bylinky , Světlo , šedá , šedivá

reklama

Přečtěte si také