Kuchyně

30. ledna 2019 13:44

maku-la@seznam.cz

7 věcí, které vždy najdete v nejkrásnějších kuchyních světa

Trendy se mění rychleji než roční období. Jednou odborníci radí, že se kuchyňská linka neobejde bez mramoru, další rok je nezbytné doplnit interiér o olivovou barvu a přírodní materiály. Existuje však 7 prvků, které mají nejkrásnější kuchyně světa vždy společné.

Poté, co jsme viděli tisíce nejrůznějších světových kuchyní a jejich nápadité a inovativní designové úpravy, můžeme shrdostí říci, že nás už jen tak něco nepřekvapí. Některé populární tendence jsou velmi povedené a nadčasové, jiné vidíme jako chvilkovou záležitost, do které se nevyplatí investovat.

Naše kritické oko se zabývalo otázkou, co mají nejkrásnější kuchyně po celém světě společného a co je dělá tak výjimečnými a nadčasovými. Došli jsme kseznamu sedmi věcí a triků, které se vyplatí do kuchyňského interiéru vmísit. Postup, jak vše vyladit a získat, je velmi jednoduchý.

1. Dřevo

Přírodní materiály snad nikdy nevyjdou zmódy. Ať už máte dřevěnou kuchyňskou desku, obklady, stůl nebo židle, tento přírodní element dokonale vneseteplo a dušido každé místnosti v domě. Robustní povrch zaplní skvěle místnost, která díky tomu nebude vypadat prázdně. Pokud sladíte i některé doplňky do dřeva, máte vyhráno. Zkuste se vyhnout míchání plastů spřírodními materiály, interiér by začal působit lacině.

2. Šedá je nová bílá

Představovali jste si, že vaše vysněná kuchyň bude sněhově bílá, aby vypadala, co nejluxusněji? Čistý vzhled je sice stále módní, ale čím dál tím více se prosazuje barva šedá. Po tomto zjištění si začnete všímat, že opravdu velké množství kuchyňských interiérů je laděno do šedých odstínů a nezáleží na tom, zda panuje tmavší nebo světlejší varianta. Šedá je o něco praktičtější než zmiňovaná sněhově bílá, která je na údržbu velkým soustem.

3. Velká okna

Je pravdou, že mnohdy nelze ovlivnit, zda máte nebo budete mít velké okno přímo vkuchyni. Pokud si však můžete vybrat, navrhnout nebo určit, kde se vaše pokrmy budou vyrábět, určitě na okno nezapomeňte. Okno vnese do místnosti přirozené světlo, které je u plotny nezbytně důležité. Ovlivní vaši náladu a chuť vkuchyni tvořit. Samozřejmě se nám někdy stane, že se jídlo připálí. Vtu chvíli můžete začít hned větrat. Okno slouží perfektně i místo digestoře. Mnoho lidí se přiznalo, že digestoř zapnou jen velmi zřídka. Díky přirozenému světlu se bude dařit i vašim bylinkám, které jsou vkuchyni nezbytnou součástí.

4. Světlem nešetřete

Velké závěsné lampy jsou to pravé ořechové pro vaše kuchyně. Zobyčejného světla lze vykouzlit výraznou dekoraci, která se stane dominantou celé místnosti. Platí, že čím větší, tím lepší, ale rozhodně byste měli sáhnout po jednoduchém designu. Přeplácané a barevné materiály, které světlo spíše pohltí, na kráse rozhodně nepřidají. Žárovku klidně nechejte vykukovat, nesnažte se ji schovávat. Uvidíte, jak dobře bude nahý design u vás vkuchyni vypadat.

5. Měď je správný kov

Měď je ušlechtilý kovový prvek načervenalé barvy, používaný člověkem již od starověku. Poslední roky se vmoderní podobě do kuchyně vrací. Skvěle se hodí ke dřevu, zelené a šedé barvě.

Pokud si pořídíte nádobí vbarvě mědi nebo bronzu, rozhodně neuděláte chybu. Velkou výhrou pro dokonalý vzhled vaší kuchyně jsou elektrospotřebiče v barvětohoto kovu. Pokud máte rádi detail, pořiďte si takto barevné příbory nebo skleničky.

6. Dvě barvy jsou lepší než jedna

Designéři začali používat na první pohled nenápadný prvek, který se okamžitě stal hitem nadčasových kuchyní. Malují totiž horní a dolní police odlišnými barvami neborůznými odstíny. V ideálním případě by měla být horní část jasnější a zbytek kuchyně v tmavších odstínech.

7. Dlaždice nebo zajímavý obklad

Vzorované dlaždice jsou nejlepší nápad, jak oživit kuchyň, aniž byste museli přemýšlet nad hromadou doplňků nebo zbytečným nepořádkem. Skvěle vyniknou i na podlaze. Opět můžeme potvrdit, že vzorované obklady perfektně fungují se dřevem, zelenou a šedou barvou. Dají se koupit i tapety, které vzorované dlaždice napodobují. Jedná se o rychlou a krásnou investici.


Přečtěte si také