Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Půdní byt má jen 30 m², a přesto vás okouzlí rustikálním šarmem

Miniaturní půda v Paříži.
Vydáno: 22.03.2016
Postel pro jednoho je v patře nad vstupem
Postel pro jednoho je v patře nad vstupem Autor: www.houzz.de
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zařídit na 30 m² příjemné bydlení vyžaduje chytře využít každý kout. Architektka při rekonstrukci půdního bytu v centru Paříže si s tím poradila skvěle.

Byty v Paříži, zvláště pak ve čtvrti de Châtelet v bezprostřední blízkosti galerie Louvre, jsou mimo možnosti i velké části Francouzů. Interiérová architektka Cristina Velaniová ale přece jen spatřila příležitost na vlastní bydlení v této atraktivní lokalitě. Ztělesňoval ji miniaturní podkrovní byt na Rue de Rivoli.

Jednodušší kuchyňku mají snad jen ve valdické věznici, přesto neurazí Foto: Jednodušší kuchyňku mají snad jen ve valdické věznici, přesto neurazíFoto: www.houzz.de

Nebylo pochyb, že si tento po léta zanedbávaný prostor vyžádá rozsáhlou rekonstrukci. „Když jsem ten byt objevila, byl v příšerném stavu. Chyběla tepelná izolace, byla tam suť a část trámů byla poškozená,“ popisuje zubožené podkroví. Velaniová se už ale své jasné představy světlého bytu s rustikálními prvky nehodlala vzdát. Na mysli měla víceúčelový prostor, který by sloužil jako byt, kancelář nebo i jakési zázemí na prázdniny v Paříži.

Přestavba si navzdory značnému počátečnímu nadšení vyžádala 4 měsíce času a náklady 1,1 milionu korun. Z výsledku je ale vidět, že se vynaložené úsilí vyplatilo.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Protažená skříň, která je součástí architektem navrženého regálu, opticky odděluje obývací část od zádveří

Navzdory zkoseným stěnám vykouzlil architekt z podkroví příjemné bydlení pro mladou rodinu

Strohost zařízení této kuchyně skvěle rozbíjejí poctivě zrenovované trámy.

Inspirace: Kuchyně v podkroví jsou útulné a mohou být i obrovitánské!

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama