Jak na to

26. července 2021 14:00

Simona Sedláčková

Dejte se s dětmi do letního tvoření: Vyrobte si spolu tygříka z papíru, mravence z otisků i ježka z rýže

Prázdninové období láká děti do přírody i k vodě, ale někdy je potřebujeme zabavit i doma. Máme pro vás několik tipů na tvoření z papíru, roliček od toaletního papíru i víček od plastových lahví, ale i z obyčejné rýže. Vyberou si malí i větší výtvarníci.

Mravenec jako vytisknutý

Nejmenší děti, které ještě neumějí moc kreslit, mohou využít nejrůznější jednoduchá tiskátka a ta pak jenom dotvořit. Jako tiskáte se dá využít utržený květ, natřený vodovou nebo temperovou barvou, ale výborně se bude tiskat i víčkem od PET láhve, potaženým kouskem látky a ovázaným tenkým provázkem.

Pak už jen stačí vzít do ruky tužku nebo fix a dokreslit mravenečkovi nožky a tykadla. Krásné broučky mohou děti malovat i na oblázky a kulaté kamínky.

Tygříci ztrubek od toaletního papíru

Papírové trubičky od toaletního papíru nebo od kuchyňských utěrek sice už dávno patří do tříděného sběru, ale mnohem lepší bude, když znich sdětmi vytvoříte barevné stojánky na pastelky, nebo dokonce jednoduché loutky a další veselé dekorace.

Stojánek na tužky vytvoříte jednoduše, ze čtyř trubek, polepených barevným, nejlépe oranžovým papírem. Polepené trubky pak slepte do řady, jednu vedle druhé a doplňte papírové tygří nožky, ocásek a hlavičku. Hotového tygříka nalepte tavnou pistolí na pevný podstavec, na kus kartonu nebo na prkénko.

Tělo loutky tygříka vyrobíte zjedné trubky opět potažené barevným papírem a hlavičku ztřetiny druhé trubky. Vše spojte obyčejným provázkem a tlapky vytvořte ze čtyř provrtaných plastových víček.

Ježek sbodlinkami zrýže

Připravte si obyčejné barevné papíry, tužku, nůžky, lepidlo a suchou rýži. Na žlutý a oranžový papír si nakreslete podle fotografie základní tělo ježka a bodlinky, zčerného papíru vystřihněte očko a čumáček.

Jednotlivé části na sebe nalepte. Nejprve nalepte oranžové bodliny na žlutý základ, a nakonec přilepte očko a čumák.

Hotového papírového ježečka ozdobte nalepením jednotlivých zrníček suché rýže, která bude vypadat jako bodlinky.

Další nápady na papírové tvoření s dětmi:


Přečtěte si také