Vánoce

8. prosince 2023 07:44

redakce Prima Living

Nejkrásnější vánoční věnce vyrobíte z přírodních materiálů, ale taky z těstovin i papíru

Vánoční věnce vnesou do domu sváteční atmosféru a ozdobí dveře i stoly. Můžeme vyrobit náročné veliké věnce, ale dají se vytvořit i jednoduché dekorace, které navíc nestojí moc peněz. Záleží jen na vás, jakou cestou se vydáte. Podívejte se do galerie na krásné nápadité ukázky vánočních věnců a v článku najdete tipy, co všechno můžete vytvořit.

Věnce z přírodních materiálů

Klasický vánoční věnec z chvojí se hodí do každé domácnosti. Většinou takové věnce věšíme na vchodové dveře, protože v interiérech je vysoká teplota, která způsobí, že věnec brzy začne opadávat. Zajděte si do lesa, nasbírejte větvičky jehličnanů a dejte se do tvoření. Budete potřebovat základ věnce, drátky, stužky, ozdoby a případně tavicí pistoli.

  • Pokud chcete věnec z přírodnin do interiéru, pak nahraďte chvojí šiškami. Ty teplu odolají.

Věnce z ozdob

Oblíbené jsou i věnce, na kterých přírodní materiály chybí úplně. Vytvoříte je například z plastových ozdob, které pořídíte v obchodech s dekoracemi. Můžete použít i obyčejnou stužku a plstěné vločky. Výsledek stojí za to!

Rychlé jednoduché věnce

Občas nemáte ani přírodní materiály a ani dostatek času, abyste se pustili do velkého tvoření. Proto tu jsou jednoduché návody na vánoční dekorace. Ozdobné věnce můžete tak vytvořit například z těstovin, starých novin nebo třeba z odličovacích tamponů. Dekorace budou vypadat hezky a ušetří vám čas!

Netradiční věnce

Pokud si troufáte, můžete se pustit i do vyrábění opravdu netradičních věnců. Poslední dobou jsou velice oblíbené asymetrické věnce, které dekorace, chvojí atd., vrství pouze do jednoho bodu.

  • Pokud máte děti nebo chováte zvířata, určitě se hodí závěsné věnce, které se drží dál od zvídavých rukou i tlapek!

Zdroj: autorský text Simona Sedláčková


Přečtěte si také