reklama

Nejkrásnější vánoční věnce vyrobíte z přírodních materiálů, těstovin i novinového papíru

redakce Prima Zoom
22. listopadu 2020
Vánoční věnce vnesou do domu sváteční atmosféru a ozdobí dveře i stoly. Můžeme vyrobit náročné veliké věnce, ale dají se vytvořit i jednoduché dekorace, které navíc nestojí moc peněz. Záleží jen na vás, jakou cestou se vydáte. Podívejte se do galerie na krásné nápadité ukázky vánočních věnců a níže si přečtěte, co všechno můžete vytvořit.
reklama

Věnce zpřírodních materiálů

Klasický vánoční věnec zchvojí se hodí do každé domácnosti. Většinou takové věnce věšíme na vchodové dveře, protože vinteriérech je vysoká teplota, která způsobí, že věnec brzy začne opadávat. Zajděte si do lesa, nasbírejte větvičky jehličnanů a dejte se do tvoření. Budete potřebovat základ věnce, drátky, stužky, ozdoby a případně tavicí pistoli. Pokud chcete věnec zpřírodnin do interiéru, pak nahraďte chvojí šiškami. Ty teplu odolají.

Věnce zozdob

Oblíbené jsou i věnce, na kterých přírodní materiály chybí úplně. Vytvoříte je například zplastových ozdob, které pořídíte vobchodech sdekoracemi. Můžete použít i obyčejnou stužku a plstěné vločky. Výsledek stojí za to!

Jednoduché rychlé věnce

Občas nemáme ani přírodní materiály a ani dostatek času, abychom se pustili do velkého vyrábění. Proto tu jsou jednoduché návody na vánoční dekorace. Ozdobné věnce můžete tak vytvořit například ztěstovin, starých novin nebo třeba zodličovacích tamponů. Dekorace budou vypadat hezky, ale ušetří vám čas!

Netradiční věnce

Pokud si troufáte, můžete se pustit i do vyrábění opravdu netradičních věnců. Poslední dobou jsou velice oblíbené asymetrické věnce, které dekorace, chvojí atd., vrství pouze do jednoho bodu. Pokud máte děti nebo chováte zvířata, určitě se hodí vědět, jak vyrobit závěsné věnce, které se drží dál od zvídavých rukou i tlapek!

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama