reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Velikonoční dekorace doslova za hubičku: Zvládnete je sami a zapojíte i děti

Vydáno: 26.03.2019
Nejlepší dekorace pro letošní jaro.
Autor: istock.com Nejlepší dekorace pro letošní jaro.
Nechcete utrácet za velikonoční dekorace nevalné kvality a krásy? Vyrobte si vlastní výzdobu a to jen za pár korun. Určitě vám s nimi rády pomůžou i vaše ratolesti.

reklama

Velikonoční výzdoba našich předků byla prostá, leč vkusná. O současné záplavě plastových vajec, zajíců a kuřat s komiksovýma očima se to moc tvrdit nedá. Navíc je vše zbytečně drahé.

Nechte plastový kýč jeho osudu a vyrobte si vlastní velikonoční dekorace, které vás navíc nebudou stát téměř nic.

Vaječné svíčky

Skořápkové svíčky
Autor: istock.com Skořápkové svíčky

Zbyly vám doma staré svíčky z Vánoc? Výborně! Pak už vám stačí jen plato vajec v přírodním papírovém obalu. Vajíčkům odklepněte vršek a obsah vyjměte (poslouží k vaření a jídlu) tak, aby vám zbyla jen celá skořápka. Bude sloužit jako miska pro svíčku. Skořápku pořádně vymyjte a nechte ji sedět v papírovém platu. Starý vosk rozehřejte v misce a když bude tekutý, vetkněte do skořápkové misky knot a zalijte ho horkým voskem. Vznikne malá velikonoční svíčka. Plato i s “vaječnými svíčkami” dozdobte kvítky, větvičkami nebo peříčky.

Skořápkové vázičky

Umění dekupáže se na vyfouknutá vejce geniálně hodí a budou vypadat jako od designéra.
Autor: istock.com Umění dekupáže se na vyfouknutá vejce geniálně hodí a budou vypadat jako od designéra.

Velice obdobný bude postup na vázičky z vaječných skořápek. Opět je necháme posazené v platu, vyjmeme žloutek i bílek a pořádně vymyjeme. Tentokrát nám budou skořápky sloužit jako malé vázičky na jarní květiny. Vypadá to velice efektně, vše je přírodní a navíc opravdu levné. 

Do prázdných skořápek nalijeme vodu a vetkneme květiny z jarní nabídky.

Rozkvetlý hrnek

Hrnek plný jara
Autor: istock.com Hrnek plný jara

Potřebovat budete starý hrnek nebo misku. Čím veselejší a rustikálnější keramiku najdete, tím lépe, co na tom, že třeba chybí ouško nebo je prasklá stěna. Poslouží nám totiž jako květináč! Dovnitř dejte zeminu a zasaďte jarní květiny. Zkuste třeba směs cibulovin – modřenců, krokusků nebo narcisek – s maceškami, prvosenkami nebo sedmikráskami. Kolem ještě zapíchejte pár větviček z keřů a proložte velikonočními vejci.

Vaječná dekupáž

Kdo si hraje, nezlobí.
Autor: profimedia.cz Kdo si hraje, nezlobí.

Na dekupáž potřebujte ubrousky s krásnými jarními vzory, štětec a dekupážní lepidlo, což bude asi nejvyšší položka. A vejce! Z ubrousků vystříhejte vzory a stáhněte pouze tu tenkou potištěnou vrstvu, kterou pomocí dekupážního lepidla a štětce budeme nanášet na vyfouknutá vajíčka.

Velikonoční stromek

Obklopte se barvami.
Autor: istock.com Obklopte se barvami.

Když zdobíme vánoční, proč by nemohl být velikonoční stromek? Nebo alespoň pořádné větve ve velké váze: pěkně je do ní naaranžujte, pokud je dáte od vázy pár dní předem, vyraší pěkné zelené lístky. Pak už jen nabarvěte vyfouknutá vajíčka, připevněte je na provázek a větvě jimi bohatě ozdobte.

Jarní vazby

Nezapomínejte na šlahouny vrby nebo větve zlatého deště, i ty budou ve vázách vypadat skvostně.
Autor: istock.com Nezapomínejte na šlahouny vrby nebo větve zlatého deště, i ty budou ve vázách vypadat skvostně.

Pokud máte zahradu nebo bydlíte poblíž zeleně, máte napůl vyhráno. Nač utrácet v květinářstvích za drahé jarní vazby, když stačí obejít se zahradními nůžkami pozemek a zapojit fantazii? Kočičky a buxus nebo jalovec, že to nejde dohromady? Naopak, bude to vypadat skvěle. Stejně tak můžete nastříhat do vázy snítky ovocných stromů, které vám krásně rozkvetou v teple bytu.

Vajíčka na míru

Tato dekorace vám vždycky zvedne náladu.
Autor: istock.com Tato dekorace vám vždycky zvedne náladu.

Velikonoční vejce si také můžete ušít ze zbytků netkané látky. Ta jde samozřejmě i dobře slepit, pokud se neradi oháníte jehlou. Do vyrábění zapojte i děti, bude je to bavit. Na vejce udělejte papírovou šablonu, aby měla jednotný tvar a pak nechte děti zapojit fantazii a šikovné ruce!

Velikonoční zahrádka

Malá kouzelná zahrádka uprostřed vašeho obýváku.
Autor: istock.com Malá kouzelná zahrádka uprostřed vašeho obýváku.

Jestli se vám v komoře nebo ve sklepě válí veliká zavařovačka, můžete ji využít k výrobě velikonočního “terária”. Naplňte ji pískem, kamínky a zeminou, udělejte kontrastní vrstvy, ať je na co se dívat.  Poslední vrstvu udělejte z mechu a nechte vyniknout jeho členitou strukturu. Až bude skleněná zahrádka hotová, zasaďte do scenerie velikonoční zvířátka a vytvořte jejich malý domov.

(KU)

Jak nabarvit vajíčka?

Jak a čím obarvit velikonoční vajíčka? Poradíme vám jednoduché a efektní nápady na dokonalé kraslice

Háčkované květiny jako podložky pod hrnky 7

Háčkované květiny jako podložky pod hrnky: Vyrobte si jednoduchou jarní dekoraci

Velikonoční zápichy do květináče

Velikonoční zápichy do květináče: Vytvořte si barevná vajíčka s veselými puntíky

Jarní ptáčci z plsti

Jarní ptáčci z plsti: Vytvořte si spolu s dětmi veselou velikonoční dekoraci

reklama

Článek je zařazen v: Velikonoce , jaro , dekorace , DIY , děti , dětské pokoje , výzdoba , doplňky , zajíc , vajíčko , barvy , co s volným odpolednem , víkend , ruční práce

reklama

Přečtěte si také