Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Velikonoční dekorace doslova za hubičku: Zvládnete je sami a zapojíte i děti

Nechcete utrácet za velikonoční dekorace nevalné kvality a krásy? Vyrobte si vlastní výzdobu a to jen za pár korun. Určitě vám s nimi rády pomůžou i vaše ratolesti.
Vydáno: 26.03.2019
Nejlepší dekorace pro letošní jaro.
Nejlepší dekorace pro letošní jaro. Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Velikonoční výzdoba našich předků byla prostá, leč vkusná. O současné záplavě plastových vajec, zajíců a kuřat s komiksovýma očima se to moc tvrdit nedá. Navíc je vše zbytečně drahé.

Nechte plastový kýč jeho osudu a vyrobte si vlastní velikonoční dekorace, které vás navíc nebudou stát téměř nic.

Vaječné svíčky

Skořápkové svíčky
Skořápkové svíčky
istock.com

Zbyly vám doma staré svíčky z Vánoc? Výborně! Pak už vám stačí jen plato vajec v přírodním papírovém obalu. Vajíčkům odklepněte vršek a obsah vyjměte (poslouží k vaření a jídlu) tak, aby vám zbyla jen celá skořápka. Bude sloužit jako miska pro svíčku. Skořápku pořádně vymyjte a nechte ji sedět v papírovém platu. Starý vosk rozehřejte v misce a když bude tekutý, vetkněte do skořápkové misky knot a zalijte ho horkým voskem. Vznikne malá velikonoční svíčka. Plato i s “vaječnými svíčkami” dozdobte kvítky, větvičkami nebo peříčky.

Skořápkové vázičky

Umění dekupáže se na vyfouknutá vejce geniálně hodí a budou vypadat jako od designéra.
Umění dekupáže se na vyfouknutá vejce geniálně hodí a budou vypadat jako od designéra.
istock.com

Velice obdobný bude postup na vázičky z vaječných skořápek. Opět je necháme posazené v platu, vyjmeme žloutek i bílek a pořádně vymyjeme. Tentokrát nám budou skořápky sloužit jako malé vázičky na jarní květiny. Vypadá to velice efektně, vše je přírodní a navíc opravdu levné. 

Do prázdných skořápek nalijeme vodu a vetkneme květiny z jarní nabídky.

Rozkvetlý hrnek

Hrnek plný jara
Hrnek plný jara
istock.com

Potřebovat budete starý hrnek nebo misku. Čím veselejší a rustikálnější keramiku najdete, tím lépe, co na tom, že třeba chybí ouško nebo je prasklá stěna. Poslouží nám totiž jako květináč! Dovnitř dejte zeminu a zasaďte jarní květiny. Zkuste třeba směs cibulovin – modřenců, krokusků nebo narcisek – s maceškami, prvosenkami nebo sedmikráskami. Kolem ještě zapíchejte pár větviček z keřů a proložte velikonočními vejci.

Vaječná dekupáž

Kdo si hraje, nezlobí.
Kdo si hraje, nezlobí.
profimedia.cz

Na dekupáž potřebujte ubrousky s krásnými jarními vzory, štětec a dekupážní lepidlo, což bude asi nejvyšší položka. A vejce! Z ubrousků vystříhejte vzory a stáhněte pouze tu tenkou potištěnou vrstvu, kterou pomocí dekupážního lepidla a štětce budeme nanášet na vyfouknutá vajíčka.

Velikonoční stromek

Obklopte se barvami.
Obklopte se barvami.
istock.com

Když zdobíme vánoční, proč by nemohl být velikonoční stromek? Nebo alespoň pořádné větve ve velké váze: pěkně je do ní naaranžujte, pokud je dáte od vázy pár dní předem, vyraší pěkné zelené lístky. Pak už jen nabarvěte vyfouknutá vajíčka, připevněte je na provázek a větvě jimi bohatě ozdobte.

Jarní vazby

Nezapomínejte na šlahouny vrby nebo větve zlatého deště, i ty budou ve vázách vypadat skvostně.
Nezapomínejte na šlahouny vrby nebo větve zlatého deště, i ty budou ve vázách vypadat skvostně.
istock.com

Pokud máte zahradu nebo bydlíte poblíž zeleně, máte napůl vyhráno. Nač utrácet v květinářstvích za drahé jarní vazby, když stačí obejít se zahradními nůžkami pozemek a zapojit fantazii? Kočičky a buxus nebo jalovec, že to nejde dohromady? Naopak, bude to vypadat skvěle. Stejně tak můžete nastříhat do vázy snítky ovocných stromů, které vám krásně rozkvetou v teple bytu.

Vajíčka na míru

Tato dekorace vám vždycky zvedne náladu.
Tato dekorace vám vždycky zvedne náladu.
istock.com

Velikonoční vejce si také můžete ušít ze zbytků netkané látky. Ta jde samozřejmě i dobře slepit, pokud se neradi oháníte jehlou. Do vyrábění zapojte i děti, bude je to bavit. Na vejce udělejte papírovou šablonu, aby měla jednotný tvar a pak nechte děti zapojit fantazii a šikovné ruce!

Velikonoční zahrádka

Malá kouzelná zahrádka uprostřed vašeho obýváku.
Malá kouzelná zahrádka uprostřed vašeho obýváku.
istock.com

Jestli se vám v komoře nebo ve sklepě válí veliká zavařovačka, můžete ji využít k výrobě velikonočního “terária”. Naplňte ji pískem, kamínky a zeminou, udělejte kontrastní vrstvy, ať je na co se dívat.  Poslední vrstvu udělejte z mechu a nechte vyniknout jeho členitou strukturu. Až bude skleněná zahrádka hotová, zasaďte do scenerie velikonoční zvířátka a vytvořte jejich malý domov.

(KU)

Jak nabarvit vajíčka?

Jak a čím obarvit velikonoční vajíčka? Poradíme vám jednoduché a efektní nápady na dokonalé kraslice

Háčkované květiny jako podložky pod hrnky 7

Háčkované květiny jako podložky pod hrnky: Vyrobte si jednoduchou jarní dekoraci

Velikonoční zápichy do květináče

Velikonoční zápichy do květináče: Vytvořte si barevná vajíčka s veselými puntíky

Jarní ptáčci z plsti

Jarní ptáčci z plsti: Vytvořte si spolu s dětmi veselou velikonoční dekoraci

Článek je zařazen v: Velikonoce , jaro , dekorace , DIY , děti , dětské pokoje , výzdoba , doplňky , zajíc , vajíčko , barvy , co s volným odpolednem , víkend , ruční práce
Reklama