Jak na to

10. října 2018 06:00

maku-la@seznam.cz

Jak strávit ideální víkend a načerpat energii v sychravých dnech? Spěte v přírodě

Zatažené a unavené dny se k nám nemilosrdně blíží. Léto je nenávratně pryč a nám nezbývá nic jiného, než nasadit čepici a teplý kabát. Toto období má ale své velké kouzlo, zejména, pokud ho strávíme v souladu s přírodou.

Milujeme při sychravých dnech sedět u krbu, pít horkýčaj a číst dobrou knihu. Je to snad ten nejlepší podzimní odpočinek, který existuje. Letos jsme se rozhodli, že nezanevřeme na naše chaty a víkendová obydlí hned se závěrem letní sezony. Budeme si ji užívat celoročně nebo minimálně do doby, než zamrzne voda.

Podzim má nesporný půvab a byla by škoda ho nestrávit vpřírodě. Pokud tedy máte jakoukoliv možnost odjet na víkend do přírody, udělejte to. Zahoďte telefony a vychutnávejte si čerstvý chladný vzduch, kterého jsme si vlétě moc neužili.

Není nad dlouhé ranní procházky srodinou, přáteli nebo klidně sami a poté zahřátí dobrým čajem nebo polévkou u krbu. Pokud se necítíte zrovna fit, doporučujeme zázvorový čaj smedem a citronem. Naše tajná ingredience, kterou schutí přidáváme, je skořice nebo hřebíček. Čaj by se měl pít ještě horký. Uvidíte, že vám bude lépe.

Pokud se rozhodnete pronajmout chatku někde vhorách, doporučujeme vám vyzkoušet terénní koloběžky nebo výlet horskou lanovkou až na vrchol kopce. Budete si připadat jako vjiném světě. Takovým způsobem strávit podzimní volné dny je přece nejhezčí.

Již brzy se bude měnit letní čas na zimní... Kdy se bude měnit čas v následujících letech, se dozvíte zde.


Přečtěte si také