Pokojové květiny

4. října 2018 06:00

maku-la@seznam.cz

Jak dosáhnout větší produktivity v sychravém počasí? Obklopte rostlinami pracovní stůl

Léto je nenávratně pryč a my se snažíme načerpat poslední doušky přírodní síly a vytvořit si zásobu energie na unavené zimní měsíce. Mráz bez milosti přikryje bílou studenou dekou vše, co mu bude stát v cestě. My se ale zimní ospalosti nemusíme bát, víme totiž, jak proti ní bojovat.

Pokud jste přesně ten typ, kterého ovlivňuje prudká změna počasí, nebo se nedokážete plně soustředit na práci, pokud je venku moc velké horko nebo naopak sychravé ospalé klima, máme pro vás nápad. Rada zní jednoduše: Obklopte se rostlinami!

Zeleň všude kolem nás

Nikdo znás není stroj, takže pokud delší dobu necítíme na tváři hřejivé sluneční paprsky, může se nám stát, že budeme stejně ospalí jako sychravé počasí okolo nás. Rozhodně nám nepomůže ani dřívější stmívání a už vůbec ne tmavá rána.

Proti přírodě nám nepomůže nic jiného než zas a jen příroda. Pokud nemáme jinou možnost, jak čerpat energii, musíme jít psychice a tělu trošku naproti.

Rostliny jako zdroj energie

Rostliny fungovaly jako zdroj energie již za dob dávno minulých. Lidstvo používalo alternativní zdroje energie mnohem dříve než naše dnešní civilizace. Rostliny umí vyvolat vlidech pozitivní energii a pocit štěstí. Proto by měly být samozřejmou součástí našeho domova.

Zkuste je rozmístit vblízkosti vašeho pracovního stolu, uvidíte, že práce vám půjde lépe od ruky. Nešetřete snimi, každá rostlina má jiné kvality a vzimních měsících je potřeba velká podpora od přírody.

Aloe vera

Například aloe vera je dnes jedna z nejpopulárnějších rostlin v potravinovém i kosmetickém průmyslu. Zároveň však přináší i pozitivní energii a štěstí, odhání negativní energie a to je přesně to, co potřebujeme. Další rostliny, které jsou ideální do pokoje a nepotřebují skoro žádnou péči, najdete ZDE.


Přečtěte si také