Užitková zahrada

17. února 2017 15:30

Markéta Zídková

Zahradnický kalendář 2017 aneb Co kdy máte udělat na zahradě

Život našich předků se cyklicky odvíjel podle přírody. My už se zpravidla k práci na půdě dostáváme jen o víkendech, a tak už jsme letité zkušenosti poztráceli. Přitom klíčem k úspěšné péči o půdu je vědět, co kdy která rostlina potřebuje.

Ačkoliv se zdá, že zahrádka spí pod sněhovými peřinami, právě teď se připravuje na jaro. Zkušeného zahradníka jistě nepřekvapí, že už v tuto dobu si žádá naši péči, můžeme už pomalu zastřihovat stromky, přesadit trubače. Kdo má ale udržet v hlavě, co kdy je potřeba udělat? Na nějaké zahradnické práce máme měsíc, některé musíme ale udělat v mnohem kratším časovém úseku, který když prošvihneme, už nedoženeme. Od toho jsou zahradnické kalendáře – tady je již desátý ročník tradiční příručky určené pro všechny příznivce zahradničení. Publikace obsahuje rady a náměty na každý měsíc a den, informace o kvetoucích rostlinách, návody pro pěstování a ošetřování trvalek, letniček, ovoce i zeleniny, tipy na nákupy, ukázky českých zahrad – to je Zahradnický kalendář 2017, koncipovaný s důrazem na bio a eko trendy.

Zahradnický kalendář obsahuje tak jako každý rok také praktický diář pro lunární zahradničení a prostor pro vlastní poznámky. Kniha je originální českou publikací, není překladem z cizího jazyka, vychází z českého prostředí a představuje pouze rostliny a výrobky dostupné na českém trhu.

Nakladatelem je Pro Vobis ve spolupráci s firmou Neudorff, cena je 179 Kč

Podívejte se na ukázku:

(web)

Pokud rádi zahradničíte, projděte si podrobněji jednotlivé měsíce v roce:


Přečtěte si také