reklama

Atypický byt, v němž takřka nejsou pravé úhly, snesl kombinaci různorodého nábytku

Když postupujete s citem, dají se sladit různé kousky Foto: Když postupujete s citem, dají se sladit různé kouskyFoto: Jean Dufresne of Space Architects + Planners

Byt ve věžáku má okno přímo ve sprchovém koutě.

Byt v jedné z dvojice věží Marina City v Chicagu od modernisty Bertranda Goldberga při rekonstrukci pěkně prokoukl. Do kontejneru šlo 50 let staré retro zařízení, ale i původní příčky

Zatímco výhled na město a jezero je úchvatný pořád stejně, původní zařízení z roku 1964 už svůj někdejší lesk dávno ztratilo. Plyšový koberec, mátově zelená koupelna, plechové skříňky i laminátové pultíky vycházejí vstříc současné oblibě retro stylu nebýt toho, že už byly notně zašlé. Architekti, jimž majitel svěřil novou podobu svého bytu se dvěma ložnicemi, se rozhodli co nejvíce zúročit jedinečný výhled, který se tu nabízí.

S ohledem na trendy klasicky spojili obývací pokoj s kuchyní, čímž obývací zónu otevřeli i směrem k druhé terase.

Kuchyně využívá ostrůvku jako jídelního stolu, k němuž pohodlně usedne až šest lidí. Domácí kino zabudované do nábytkové stěny rovněž šetří místo. Atypický byt, v němž takřka nejsou pravé úhly, snesl kombinaci nábytku nejrůznějších tvarů a materiálů. Celkově ale v bytě převažují světlé odstíny neutrálních barevných tónů.

Také hlavní ložnice doznala zásadních změn. Oproti té původní je jednak větší a s ohledem na co nejlepší výhled je také jinak uspořádaná. Důraz na výhled se odrazil i na překvapivém řešení koupelny, odkud je oknem vidět do ložnice. Můžete se sprchovat a dívat se ven. Z místnosti do koupelny ale díky zrcadlové úpravě skla není vidět.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem modernizaci klasicky nepřežila Foto:

Rekonstruovaný byt v Los Angeles omládl o 30 let

Zvolit mix dekoračních předmětů, ale i správně sladit obklady je těžká věc. Majitelé bytu v Los Angeles proto k rekonstrukci přizvali designéry. Na výsledku je to poznat.

Článek

Úplně kostičkované to tedy není, ale jistá podobnost se světem Minecraftu se nabízí Foto:

24letý youtuber si hraním Minecraftu vydělal na dům za 4,5 milionu dolarů

Tak dlouho hrál youtuber Minecraft, až mu kostičkový gigant vydělal na dům za 4,5 milionu dolarů.

Článek

Zájemci o Remote House si budou moci stavbu uzpůsobit k obrazu svému Foto:

Postaveno za 45 dní! Praktický a pohodlný domek k nastěhování

Stačí si pořídit pozemek a do dvou měsíců můžete bydlet.

reklama