reklama

Dům jako piniová šiška? Francouzi ho postaví do dvou let

Bílá věž vysoká 56 metrů bude součástí oddechové zóny na břehu řeky Lez. Foto: Bílá věž vysoká 56 metrů bude součástí oddechové zóny na břehu řeky Lez.Foto: Designrulz.com

Japonský architekt Sou Fujimoto tvrdí, že architektura se má inspirovat přírodními tvary a strukturami.

Asi proto má jeho 17patrová obytná věž projektovaná pro francouzský Montpellier zdálky vypadat jako piniová šiška. Při bližším průzkumu pak budova, do které se kromě 120 bytů vejde i restaurace, bar, galerie a kancelářské prostory, nezapře podobnost se stromem (koneckonců se jmenuje Bílý strom).

Základní korpus připomíná zakroucený kmen, z něhož se do volného prostoru všemi směry vypínají „listy“ balkonů. Díky tomuto uspořádání si bude moci každý obyvatel domu dopřávat nerušený výhled a přitom nestínit nikomu ze sousedů.

(mil)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Čestné ocenění se dostalo čínskému projektu Noah Oasis, který proměňuje ropnou plošinu v ekologický mrakodrap, který by čistil moře v místě ropného vrtu Foto:

Nejkrásnější mrakodrapy světa: Zvítězil návrh z Polska

Mrakodrap s iluzí pouště i moře, průsvitný mrakodrap anebo mrakodrapová chatrč. Na devátém ročníku mezinárodní soutěže návrhů, idejí a vizí pro život ve výškách bodovaly...

Článek

Návrh vertikálního skleníku Foto:

Budeme za pár let pěstovat zeleninu v mrakodrapech?

Švédové přišli s unikátním řešením otázky budoucího nedostatku čerstvé zeleniny pro velká města.

Článek

Launchspire by měl spojovat několik funkcí. Urychlovač částic, tak jako CERN ve Švýcarsku, magnetický urychlovač a ještě pár dalších fíglů. Dohromady by to tvořilo zařízení schopné odpalovat do vesmíru komerční letadla Foto:

Mrakodrapy budoucnosti: zachrání, nebo zničí svět?

Jak si prestižní architekti představují mrakodrapy budoucnosti? Podívejte!


reklama