reklama

Dům z děsivého Mlčení jehňátek je na prodej. Dovedli byste v něm žít?

V příjemném slunečním světle a rozzářenou zelenou okolní přírody by domku nikdo nepřisuzoval, že by mohl být dějištěm děsivého příběhu sériového vraha Buffalo Billa Foto: V příjemném slunečním světle a rozzářenou zelenou okolní přírody by domku nikdo nepřisuzoval, že by mohl být dějištěm děsivého příběhu sériového vraha Buffalo BillaFoto: Phillyvoice.com

Tady běhá mráz po zádech.

Na děsivý thriller, který nám odhalil zrůdnost nejen proslulého Hannibala Lectera, nejde zapomenout. Nyní je na prodej dům, kde byla natočena spousta napínavých scén. A i když byl v běžném užívání, mnohé v něm zůstalo tak, jak je ve filmu zachyceno.

Vzpomínáte na mladou Jodie Foster, která se snaží přijít na zoubek sériovému vrahu vlasatému Buffalo Billovi a neváhá se pustit do nebezpečné konverzace s Anthony Hopkinsem coby děsivým Hanibalem Lecterem? Pak se vám jistě vybaví, napínavá scéna, jak policejní stážistka vejde přímo do Buffalova domu a ve sklepě, jenž čpí Buffalovou zvrhlostí – stahováním lidí z kůže, se sériového vraha snaží konfrontovat. Máte-li živou představivost, pak jste právě navštívili dům, který si teď můžete koupit.

Tato kuchyň trochu postrádá jednotný styl. Praktičnost kuchyňského ostrůvku je ale neodiskutovatelná Foto: Tato kuchyň trochu postrádá jednotný styl. Praktičnost kuchyňského ostrůvku je ale neodiskutovatelnáFoto: Buzzfeed.com

Představujete-li si ale temnou kobku skrytou v strašidelném zákoutí stromů, pak tleskejte filmovým tvůrcům. Dům by totiž mohl být za normálních okolností a bez děsivého příběhu klidně označen za příjemnou chaloupku pro starší manželský pár. Dokonce i ty tapety v kuchyni, jež ve filmu nevěstí nic dobrého, se v denním světle a bez přítomnosti Buffalo Billa zdají být útulnou výzdobou.

Ta se rovněž líbila Scotovi a Brabaře Lloydovým, kteří v domě spokojeně žili dlouhá léta a nyní se rozhodli dům prodat. Realitní makléřka, která má prodej na starosti, si myslí, že po něm hned chňapne nějaký milovník filmu, anebo přímo obdivovatel kultovního thrilleru o „jehňátkách“.

I bez hodnoty filmové slávy získá kupec slušnou nemovitost. Dům ve viktoriánském stylu byl postaven v roce 1910 a získal poetické jméno Princezna Anne. Má rozlehlou přízemní verandu, celkem 4 podlaží a v každém z nich nádhernou dřevěnou podlahu. K domu patří i garáž, která je stranou, a pochopitelně také pozemek s udržovanou zahradou a slušným venkovním bazénem. Celkem se tu jedná o 1,75 akrů půdy.

Za tento pozemek se slavným domem v městečku Perryopolis v Pennsylvanii chtějí makléřka s manželi 300 tis. dolarů. V přepočtu byste museli vydat zhruba něco málo přes 7 mil. Kč. Za dům s pozemkem připomínající film, jenž přinesl Jodie i Anthonymu Oscara, to ale není moc, ne? I v Praze byste leckdy zaplatili víc.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

reklama