reklama

Inspirace: Projděte si zdařilou rekonstrukci bytu v Opavě

Na salon s pracovnou navazuje kuchyně s jídelnou Foto: Na salon s pracovnou navazuje kuchyně s jídelnouFoto: BoysPlayNice

Jak udělat z ruiny moderní byt? Pohled na práci profesionálů napovídá, že v popředí by měla být střídmost a jednoduchost.

Příklad hodný následování představuje byt s vysokými stropy v domě z počátku 20. století v klidné části Opavy. Architekty ze studia Henkai Architekti navrženou rekonstrukci dokončili řemeslníci v červenci.

Majitel je lékař a tak měl starost s uložením velkého množství knih. Do knihovny podél celé šestimetrové stěny se vejdou všechny. Dál do vnitrobloku k jihu se nacházejí další tři pokoje. Podobu interiéru určuje dubová olejovaná podlaha. Vestavěný nábytek z matně lakované dřevovláknité desky MDF a stěny tvoří neutrální bílé pozadí. Při plánování rekonstrukce se takovéto uspořádání může zdát možná až příliš strohé. Jenže výsledné podoby byt nabývá až po nastěhování. Jak ujišťují specializovaní fotografové ze studia BoysPlayNice, o barevnost se postarají obrazy na stěnách, knihy, květiny a lidi.

Majitel – lékař – má hodně knih. Do šestimetrové knihovny se vešly  Foto: Majitel – lékař – má hodně knih. Do šestimetrové knihovny se vešly Foto: BoysPlayNice

Rafinovanost jednoduše pojatému bytu dodává na míru vyrobený nábytek. Jak jídelní, tak i konferenční stůl, postel a noční stolky z dubového dřeva jsou navrženy přímo pro tento byt. Osobitý ráz oproti tuctovému katalogovému bydlení tomuto bytu dodávají i omyvatelné povrchy stěn v kuchyni, koupelně a na WC ze šedé lakované cementové stěrky. Dlouho moderní jistě zůstane i šedá litá podlaha v zádveří a hygienických místnostech.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Vratislavský byt obýval sám designér několik let Foto:

Na moderní městský byt stačilo polskému designérovi jen 13 m²

Třináctka nemusí být nešťastné číslo.

Článek

Úklidem tohohle útulného hnízdečka strávíte rozhodně menší část života, než majitel standardního 4+kk Foto:

Kouzelný pidibyt, kde na vás každou chvíli něco vybafne

Byt pro lidi, kteří se věčně stěhují.

Článek


reklama