reklama

Milionový vynález do kuchyně šetří čas

Milionový vynález šetří námahu a čas Foto: Milionový vynález šetří námahu a časFoto: archiv bratří Schreiterových

Kuchař Johannes Schreiter zaskakuje o nedělích se svým bratrem Josefem, který je nyní průmyslovým designérem, v jedné restauraci ve Frankfurtu nad Mohanem. A vynalezli přitom frankfurtské prkénko, které jim vydělalo miliony.

Na ten nápad přišli před třemi lety, když si všimli, jak čistě a rychle pracoval kuchař, který si pod prkénko zastrčil okraj misky, do níž rovnou shrnoval nakrájené suroviny. Bratry to přivedlo na myšlenku navrhnout prkénko, k němuž by šlo přichytit hned několik misek.

Původně pomýšleli na velkou verzi pro profesionální kuchaře či naprosté nadšence do vaření. Teprve letos v létě se rozhodli, že v Kickstarteru (internetové platformě pro financování vynálezů) vyrukují ještě se dvěma menšími prototypy pro běžné domácí vaření. A to byla trefa do černého. Jak se následně ukázalo, za 80 % předběžných objednávek vděčí právě menším verzím. Už 48 hodin po zahájení kampaně na Kickstarteru vynálezci nasbírali 27 000 EUR (730 000 Kč) a začali věřit, že během několika týdnů dosáhnou cíle 75 000 EUR. Jak se ale ukázalo, úspěch byl mnohem větší a v červenci už měli pod střechou rovných 130 000 EUR (3,5 milionu korun).

Nakrájené suroviny lze snadno shrnout do připojených misek Foto: Nakrájené suroviny lze snadno shrnout do připojených misekFoto: archiv bratří Schreiterových

Oč jednoduší bylo sehnat peníze, o to složitější byla výroba. Jednou od spolupráce odstoupil výrobce, do něhož podle vlastních slov investovali neuvěřitelně práce na vývoji svého produktu. Jiný výrobce zas znenadání stáhl svou nabídku s vysvětlením, že se přepočítal. Nakonec je ze slepých uliček vyvedli profesoři z Vysoké školy umění a designu v Offenbachu.

Zbývalo vymyslet ještě správnou reklamní strategii. Bratři sáhli po osvědčené metodě důležitě znějícího pojmenování a prkénko propagují jako „kuchyňskou pracovní stanici“ a zákazníky loví pomocí vlastního videa.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tady už nikdo nepochybuje, že se ocitl v moderním prostředí. Ovšem citlivě připomínajícím vše, co dřívější období ozdobného i účelného dokázalo do prostoru kuchyně včlenit. Foto:

INSPIRACE: Vintage kuchyně dýchají teplem

Vzpomínáte, jak to vonělo u babičky v kuchyni? Kde jsou ty časy, že? I když se nedají vrátit, můžete si je připomenout třeba tím, že si kuchyň zařídíte trochu postaru....

Článek

Středomořská kuchyně  Foto:

Středomořská kuchyně – zdravá inspirace z dovolené

Pobřeží Středozemního moře je jednou z českými turisty nejnavštěvovanějších destinací v období dovolených, ale i různých poznávacích zájezdů po celý rok.

Článek

Na tom, co jíme, opravdu záleží Foto:

Chcete být spokojenější? Změňte jídelníček! Která kuchyně je nejlepší?

Nejnovější výzkumy ukazují, že pro udržení psychického zdraví člověka je nejvhodnější středomořská kuchyně.


reklama