reklama

Může šeď oživit byt? Může!

Žlutý odstín by na větší ploše byl příliš výrazný. Na moderním šedém pozadí ale zjednává příhodné oživení Foto: Žlutý odstín by na větší ploše byl příliš výrazný. Na moderním šedém pozadí ale zjednává příhodné oživeníFoto: Studio Morton

Jednomu londýnskému bytu prospěla šedá v souhře se žlutou.

Nové byty vynikají mnoha výhodami – praktickými dispozicemi i novým vybavením – ale na druhou stranu postrádají charakter. Povahu tohoto nového bytu v průmyslové čtvrti na jihu Londýna určuje příhodná kombinace dvou běžných odstínů. Majitelé původně bíle vymalovaného bytu si nechali poradit od designérky interiérů Clary Mortonové. S jejím doporučením jsou spokojeni. Se stěnami v neutrální šedé se skvěle doplňují žlutě vyvedené prvky a to právě díky energii, kterou tento odstín vyzařuje. „Chtěla jsem dodat bytu moderní výraz, který by zároveň odrážel charakter čtvrti s převažující průmyslovou zástavbou z viktoriánské éry,“ vysvětluje volbu barevných odstínů designérka. Toho docílila i dekoracemi, konkrétně polštářky z hrubší bavlněné tkaniny, které odkazují na pytle používané ve fabrikách.

Polštáře z hrubší bavlněné tkaniny odkazují na pytle kdysi používané v okolních starých fabrikách Foto: Polštáře z hrubší bavlněné tkaniny odkazují na pytle kdysi používané v okolních starých fabrikáchFoto: Studio Morton

Ne všechno v bytě ovšem uvedlo designérku v jásot. „Z oken na výšku patra bývají lidi nadšení do té doby, než v tom musí bydlet. Propouštějí sice spoustu světla – jenže když vyjdete ze sprchy do obýváku, moc praktické to není,“ popisuje Mortonová, která okna opatřila těžkými závěsy.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Sklad designérku ihned zaujal umístěním v rohu domu s okny na dvě světové strany, jimiž dovnitř pronikala spousta denního světla Foto:

Inspirace: Útulný byt ve skladu pneumatik

Designérka interiérů proměnila starý sklad pneumatik v osobitě zařízený loft pro tříčlennou rodinu i její početné návštěvy.

Článek

reklama