reklama

Rekonstrukce v rezidenční čtvrti: Pohodlí a útulnost s moderním nádechem

V kuchyni nechybí moderní vybavení a citlivě je sem také včleněna celá nová bílá kuchyňská linka. Vtipně je vyřešen podhled pod horními skříňkami, který je pojítkem s dřevěnou podlahou Foto: V kuchyni nechybí moderní vybavení a citlivě je sem také včleněna celá nová bílá kuchyňská linka. Vtipně je vyřešen podhled pod horními skříňkami, který je pojítkem s dřevěnou podlahouFoto: James McDonald

Když se řekne Londýn a bydlení v něm, hned by se mělo dodat, že tady najdeme mnoho stylů. Mezi nimi vyniká však ten, který dokáže propojit až téměř aristokratické pohodlí s moderním nádechem, účelností a domácí pohodou.

Ostatně ve čtvrti Parsons Green to ani jinak nejde. Ctít tradici je víc než britské, zvlášť v této rezidenční čtvrti slavného města. Styl, kterým je vybaven zrekonstruovaný typický londýnský dům, je svým způsobem nevšední. Nešlo o pouhý nákup starožitného nábytku. Vše je vyladěné k dokonalosti, jakoby tu někdo žil už několik let.

Designéři zde pracovali s nevšedním spojením dvou výrazných barev. Hnědé nábytku a modré doplňků, jako je lampa a koberec Foto: Designéři zde pracovali s nevšedním spojením dvou výrazných barev. Hnědé nábytku a modré doplňků, jako je lampa a koberec. Foto: James McDonald

Moderní se misí s tradičním. Zaniká tak pocit, že by šlo o muzeum nebo naopak o přehlídku designérských nábytkářských nápadů. Navíc zde najdeme ohlas mnoha historických slohů v trochu zjednodušeném pojetí.

Pojďte s námi na návštěvu a oceníte sami, jak se designérům studia Martin Brudnizki Design Studio povedlo dotvořit klasickou londýnskou architekturu výběrem nábytku, vybavení a malbou místností.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Má kamennou desku a vespod instalovaný dřez Foto:

Dům při renovaci očistili na holý základ. Odstranili i podhledy a získali dokonale světlý interiér

Světlejší a vzdušnější bydlení už v tomto menším domě v Melbourne snad ani zařídit nešlo. Při renovaci staršího obydlí muselo pryč vše nadbytečné včetně stropního...

Článek

Víkendový dům na ostrově Sjælland Foto:

Pět samostatných budov dohromady tvoří jediný dům plný soukromí

Moderní bydlení, to není jen jeden otevřený prostor. V Dánsku jsou toho názoru, že příjemné a současné stavby mohou fungovat dokonce zcela opačně.

Článek

Bazén s terasou vystupují nad útes. Koupelny a komora jsou naopak orientované ke svahu Foto:

Dům je pod garáží a auto parkuje na střeše

Pozemků, zvláště těch s pěkným výhledem ubývá a tak rostou domy i v obtížném terénu.

reklama