reklama

Tato důmyslně přestavěná stodola by si nezadala ani s vilou

Velký prostor v celé své kráse, kterou mu dodává klenutý strop i okna, ale také světlé dřevo  Foto: Velký prostor v celé své kráse, kterou mu dodává klenutý strop i okna, ale také světlé dřevo Foto: Rösler Architekten

Namísto stavby nového prázdninového domku se jedna rodina rozhodla přebudovat staré hospodářské stavení.

Do oka jim padla chátrající zděná stodola v Sasku-Anhaltsku v kraji Magdeburger Börde. Léta nepoužívané stavení z roku 1930 mělo zachovalé zdivo i stropní klenby. Návrh na přestavbu si majitelé nechali zpracovat od ateliéru Rösler Architekten.

Ten dostal za úkol co nejvíce zachovat vnější podobu domu, který ale uvnitř měl naopak nabídnout velký světlý prostor. Soudě podle výsledného dojmu se jim tento záměr podařilo beze zbytku naplnit.

Zvenku zůstala stodola takřka nezměněná, ale zevnitř si nezadá s luxusními domy„Od staré stodoly se odlišuje jen novými okny a tím, že se za nimi večer svítí,“ pochvaluje si splněný úkol architekt Jan Rösler. V domě je obytná plocha 240 m² rozdělená do tří úrovní, částečně s dvojnásob vysokým stropem sahajícím až ke špičce sedlové střechy.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Ani ložnice nevypadá jako pokoj silného muže. Postel zakrývá přehoz s leopardím potiskem a čelo postele zároveň může sloužit jako zrcadlo Foto:

Nakoukněte k Cristianu Ronaldovi domů: Hvězda Real Madridu má doma fakt divné věci

Asi nejlepší současný fotbalista světa zveřejnil video svého současného domova. A možná se budete divit, co vše doma má.

Článek

Domek stojí na kouzelném místě u jezera Foto:

Rozvedená matka tří dětí si sama postavila dům

Místo fňukání po rozvodu postavila dům.

reklama