reklama

Za 50 milionů korun můžete mít dům s ložnicí pod vodní hladinou

Pod vilami developeři zřídí umělé korály Foto: Pod vilami developeři zřídí umělé korályFoto: Kleindienst Group

U pobřeží Dubaje jedna realitní kancelář zřizuje luxusní plovoucí vily inspirované mořskými koníky.

Trojpodlažní vily, přízemí v úrovni vodní hladiny, patro nad vodou a také jedno zcela ponořené patro. Ve zmíněné podvodní části se nachází ložnice, jejímiž okny od podlahy ke stropu lze pozorovat podmořský život. Na první pohled se tak naskýtá fascinující podívaná, nebude tomu tak ale v noci, kdy člověk především pobývá v ložnici a kromě toho výhled časem zastřou nečistoty, které hospodyně ze skel odstraní jedině v potápěčské výstroji.

Jakkoli byla řeč o vilách, realitní kancelář Kleindienst, která s nápadem přišla, hovoří o lodích, které ovšem nikam neplují. Nemají sice motor, zato jsou ale vybavené kuchyní a na sluneční terase je dokonce vířivka se skleněným dnem. Lodě jsou to krajně neobvyklé, zájem ale vzbuzují veliký. Ze 42 vyrobených kusů se již 35 prodalo. První majitelé je začnou obývat v roce 2017. Mořští koníci jsou součástí umělého ostrova The World (Svět) a mají se stát jeho prvním dokončeným projektem.

Plující vily nejsou jen dobrou zprávou pro bohaté obyvatele Dubaje, ale i pro mořské koníky. Developeři pod vilami zřídí umělé korály skýtající dobré životní podmínky pro mořské koníky.

Dům, v němž vám dřív či později začne chybět motor  Foto: Dům, v němž vám dřív či později začne chybět motor Foto: Kleindienst Group

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jedinečné ubytování přímo v Indickém oceánu Foto:

Netradiční dovolená: Co se takhle ubytovat v podmořském pokoji?

Zážitek, který je noční můrou pro klaustrofobiky, ale snem těch, kdo chtějí poznávat všechno nové, netradiční a ojedinělé.

Článek

Hotelový komplex Gili Lankanfushi na Maledivách je podle portálu Trip Advisor se stovkami tisíc uživatelů nejoblíbenější na světě Foto:

Nejoblíbenější hotel světa leží 8000 km daleko

Uživatelé největšího cestovatelského portálu TripAdvisor loni nejlépe hodnotili Hotel Gili Lankanfushi na Maledivách. Z českých hotelů si v anketě vedl nejlépe pražský...

Článek

Exotika je cítit na každém kroku Foto:

Pětihvězdičkový hotel na Bali postavili na okraji útesu

Pokud vás lákají exotické destinace, Bali je určitě místo, kam byste se měli podívat!


reklama