reklama

Hitem letošních vánoc je amarylis, mimóza a helikonie

Amarylis Foto: AmarylisFoto: Thinkstock

Představíme vám oblíbené rostliny na vánoční stůl.

Někdo vyzdobí slavnostní tabuli pouze ubrusem s vánočními motivy, někdo přidá pár svíček, větvičku jmelí, někdo i něco zeleného. Ale řada z nás pro sváteční atmosféru sáhne i po čerstvých květinách, ať už řezaných nebo v květináči.

Stálicí mezi vánočními rostlinami je brambořík, ten milovaly naše prababičky už před sto lety. Tehdy se velké oblibě těšila i mimóza, která je momentálně zase in. Sáhnout můžete samozřejmě po jakékoliv květině, květinářství jsou v dnešní době plná i na Vánoce: je libo růži, nebo raději lilii?

receptář 7.12. - Obrázek 4 - květina na vánoční stůl - amarylis a růže Foto: receptář 7.12. - Obrázek 4 - květina na vánoční stůl - amarylis a růžeFoto: Thinkstock

Nicméně největší oblibě se nyní těší: amarylis, protea královská, všechny druhy orchidejí, mimóza a helikonie. Podívejte se na video, kde vám tyto květiny představíme a poradíme, jak o ně pečovat

Podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli po obědě na Primě. Pokud jej nestihnete, tak pak v archivu u nás na webu na Prima PLAY.

Baví vás pěstování rostlin? Inspirujte se v naší Encyklopedii.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Vánoční hvězda Foto:

Jak správně koupit vánoční hvězdu. A jak se o ni dobře starat

Vyberte si v obchodě zdravou rostlinu, poradíme také, jak se o ni postarat doma. Těšit se z ní můžete až do února.

Článek

Děti mají rády veselé motivy a sloučení na první pohled nespojitelných vzorů. Nebojte se jich. Na obrázku se podařilo vytvořit na povlečení krásnou vánoční mozaiku motivů Foto:

Zachumlejte se do peřin. 10 tipů na vánoční povlečení

Sladké sny ve vánočním povlečení.

Článek

Pohrajte si Foto:

Jsou z knih, novin i mušlí: Vánoční stromečky 13x jinak

Vánoce netradičně? Začněte stromkem!


reklama