reklama

Jak a čím si osázet podzimní truhlíky poradí Receptář

Podzimní výzdoba truhlíků Foto: Podzimní výzdoba truhlíkůFoto: FTV Prima

Sledujte v neděli 25. září 2016 v 12.25 na Primě.

Vaše chvíle pohody po nedělním poledni! Po týdnu se do vašich domácností opět vrací oblíbený hobby magazín VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ s Václavem Postráneckým.

Jak seřezat před zimou ibišky a kde se jim nejlépe daří, poradí zahradník Petr Beran. Zkrátit a přesadit dovnitř je před zimou potřeba i muškáty. Z přebytečného ovoce nemusíte dělat jenom kompot, ale můžete si z něj nechat vypálit vlastní alkohol. Domácí 3D tiskárny u nás nejsou ještě moc rozšířené, ale jsou užitečnými pomocníky do domácnosti. Vyrobí třeba klín za dveře nebo chybějící hmoždinku. Do prázdných truhlíků po muškátech můžete udělat podzimní aranžmá z odolnějších rostlin, například z vřesů a netřesků. S tématem pěstování jiřin vás seznámí Zdeněk Kiesenbauer z dendrologické zahrady. V listárně poradí pan Václav Větvička, co dělat s houbou na slivoni, a ukáže takzvanou štětku, často mylně považovanou za bodlák. V závěru dílu se budeme věnovat chovu želv. Dozvíte se mimo jiné, že pro děti jsou vhodnější ty suchozemské, protože méně koušou.

VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Václav Postránecký se svými hosty.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na Prima play.

 

ZDE najdete vše o pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jaké máte nejraději Foto:

Zavařujeme zeleninu. Osvědčené tipy, jak na okurky, rajčata a papriku

Je vrchol sezony plodové zeleniny, už nejen ve skleníku nebo fóliovníku, ale i na volné ploše dozrávají okurky, rajčata a paprika.

Článek

Hrabat, či nehrabat?  Foto:

4 základní rady, jak na podzim pečovat o trávník

Na podzim už není péče o trávník tak intenzivní.

Článek

Bez černý  Foto:

Černý bez je cenné ovoce. Víte, jak ho usušit?

Naše známá domácí dřevina je cenným zdrojem vitaminů.

reklama