reklama

Originální dekorace zahradního stolu? Nakombinujte chytře jídlo s květinami

Květiny a sladké se bezvadně doplňují Foto: Květiny a sladké se bezvadně doplňujíFoto: FTV Prima

Nechcete utratit moc peněz za výzdobu? Stačí se rozhlédnout kolem sebe.

Stačí pár drobností a rázem se nedělní oběd pod korunou lípy promění ve slavností událost. K jednoduchému základu, který tvoří barevný ubrus, aby bylo aranžmá veselé, přidáme háčkovaný ubrus či záclonu. Pro každého hosta prostřeme jednoduché bílé porcelánové talíře s příborem. „Ze skleněných doplňků by neměl chybět podnos na dort či zákusky, miska s poklopem, původně určená třeba na půlku citronu, kterou lze využít pro květinovou dekoraci. Samozřejmostí pro zahradní párty jsou i sklenice na nožce a karafa na víno. Velice šikovný je také patrový podnos, který ušetří na stole místo,“ říká floristka Diana Sahatatová, která své tipy představila v pořadu Gondíci s. r. o.

Bílé talíře doplníme jmenovkami. Jsou to jednoduché papírové cedulky se jmény, které jsou ozdobeny svazečky květin, jež rostou na zahradě – může to být například šalvěj, rozmarýn či levandule. Každý host bude hned po příchodu na naši párty vědět, kde má sedět.

Užijte si to! Foto: Užijte si to!Foto: FTV Prima

Floristka Diana Shatatová přišla do vily ukázat Daliborovi a Adéle, jak originálně prostřít stůl na zahradní párty a přitom neutratit za výzdobu příliš peněz. Základem celého aranžmá budou běžné věci z domácnosti – bílý porcelán, sklo či záclona a květinová výzdoba.

Podobné chytré nápady najdete v pořadu Gondíci s. r. o. vždy v sobotu v podvečer na Primě. Dále si na stůl připravíme svazky květin. K tomuto účelu se výborně hodí veselé letní květiny, jako jsou růže, stračky, hlaváče, levandule, šalvěj, černucha, ale i ostružiny nebo obilí. Ideální je vše barevně sladit, například do starorůžové, krémové, modré, fialové. Kytky stačí vložit do džbánu či do obyčejné sklenice na mléko. Květinami dozdobíme i několik malých muffinů, které máme jako zákusky na stole.

Zajímavým prvkem je kovová konstrukce pro pnoucí růže. „Já jsem ji však využila jako vhodný doplněk pro zavěšení zahradních světýlek, díky kterým si například v podvečer a večer můžeme vytvořit příjemnou atmosféru. Na konstrukci můžete pověsit i lampiony nebo třeba malé lahvičky, které slouží jako návnady pro otravné vosy. Jsou praktické, ale stylové a nekazí celkový dojem,“ radí Diana Shatatová.

Podívejte se na návod na videu:

Pro rozšíření aranžmá na stole lze využít i jednotlivé zavařovací skleničky, které naplníme svazečky květin. Výzdobu dokončíme pomocí stuh a svíček, které sladíme do barev podle celkového aranžmá.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Prostý stůl rozzářily barvy Foto:

Inspirace: Jak krásně prostřít letní stůl v zahradě

Povyšte běžný okamžik na zážitek.

Článek

Zahrada je jedním z nejromantičtějších míst pro svatební obřad. Navíc na ní můžete i ušetřit.  Foto:

Svatba na zahradě? Tady je nákupní seznam

Chcete civilní svatbu, která nezruinuje vaši pěněženku? Těmto položkám se ovšem nevyhnete.

Článek

Hřešte bez obav z tlousnutí Foto:

Je báječný! Nepečený jahodový dort, na který všechny dostanete

Tenhle skvělý dort má jen minum kalorií a je velmi snadný na přípravu.

reklama