návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 nejlepších kuchyňských trendů roku 2020: Květiny, mramor i modrá barva

matoušhartman , Vydáno: 03.03.2020
Kuchyně trendy 2020 1
Autor: unsplash.com Kuchyně trendy 2020 1
Kuchyně jsou čím dál tím odvážnějšími místnostmi. Už neslouží jenom pro přípravu jídla. Kuchyňské trendy pro rok 2020 proto nabízejí zajímavou směsici dekorů, materiálů a výrazných barev.

reklama

Kuchyňské ostrůvky místo jídelny

Čím dál častěji propojujeme kuchyň s obývákem. Někdy je to kvůli tomu, že máme malý byt, jindy chceme, aby v domě byl co největší světlý prostor. Stěny mezi kuchyní a obývákem se tak bourají. Vzniká místo pro kuchyňský ostrůvek. Jedná se o praktickou věc, která rozšíří pracovní plochu. A může se z ní stát i jídelní stůl. Je to jeden z největších trendů letoška.

Z ostrůvku se snadno může stát jídelní stůl!
Autor: unsplash.com Z ostrůvku se snadno může stát jídelní stůl!

Černá barva

Vypadá elegantně, ale má jednu nevýhodu: Na černé ploše je vidět každá kapka a každé smítko. Na to je potřeba pamatovat, když se rozhodneme pro černou kuchyň. Bude vyžadovat mnohem větší péči. Přesto má černá barva kuchyním vládnout.

Černé kuchyně jsou velkým hitem
Autor: unsplash.com Černé kuchyně jsou velkým hitem

Výrazné barvy

Pokud nechceme černou, můžeme sáhnout po barevné kuchyni. Zvlášť pokud máte kuchyňský kout, uděláte z nudné části pokoje výrazný prostor, který ihned zaujme.

Modrá je barvou netradiční barvou, která se do kuchyně ale hodí!
Autor: unsplash.com Modrá je barvou netradiční barvou, která se do kuchyně ale hodí!

Dva tóny

Populární jsou také skříňky ve dvou barvách. Zatímco horní můžete nechat ve světlejší barvě, ty pod linkou by měly být v nějaké tmavší. Originální hra s barvami vám umožní vytvořit uvolněný prostor a kuchyň bude hned zábavnější.

Dvoubarevné kuchyně vypadají skvěle
Autor: unsplash.com Dvoubarevné kuchyně vypadají skvěle

Beton

Tenhle materiál se čím dál častěji dostává do našich domácností. Dá se z něj vyrobit totiž prakticky cokoli od misek po reproduktory a světla. V kuchyňských trendech se objevil už dříve, teď má ale dostat ještě větší prostor. Je totiž při správné úpravě povrchu vhodný pro kontakt s potravinami, je masivní, jen těžko se ničí, a pokud se na něm objeví škrábance, nevadí to. Zašlý beton taky vypadá hezky. Nevýhodou je jeho váha.

Beton se hodí nejen do industriálních kuchyní
Autor: unsplash.com Beton se hodí nejen do industriálních kuchyní

Mramor

Comeback zažije mramor a jeho imitace. Kámen s krásnou kresbou je luxusním materiálem, který se hodí do elegantních kuchyní. Potřebuje spíše neutrální okolí a hodně prostoru, aby vynikl. Hodí se spíš na venkov.

Mramor a jeho imitace se vrátily
Autor: unsplash.com Mramor a jeho imitace se vrátily

Originální baterie

Nabídka baterií je široká, i tak většina z nás skončí u té nejklasičtější pákové. Přitom nemusíte investovat o tolik víc, abyste měli nějakou zajímavou. I mezi pákovými bateriemi najdete zajímavé kousky. Klasické kohoutky už jsou pro kuchyň nepraktické, hůře se na nich nastavuje teplota vody.

Výrazná baterie dodá kuchyni novou energii
Autor: unsplash.com Výrazná baterie dodá kuchyni novou energii

Příroda po ruce

Pokud máme v kuchyni dostatek světla, rozhodně bychom tam měli umístit květiny. Můžete sáhnout po odolných pokojovkách, které přežijí tmu i kolísavou teplotu, ale vhodné budou i bylinky za oknem nebo na kuchyňské lince.

Bylinky mohou růst i na kuchyňské lince
Autor: unsplash.com Bylinky mohou růst i na kuchyňské lince

Udržitelnost a upcyklace

Ne všechno v kuchyni musí být nové. Zejména židle pořídíte na různých webových bazarech nebo v anticích. Často se objeví i bytelný stůl a blešáky jsou plné nádobí. Starý nábytek můžete upcyklovat, tedy upravit, přemaloval, využít z něj jen část, pohrát si s ním a vytvořit z něj něco úplně nového!

Používejte starý nábytek!
Autor: unsplash.com Používejte starý nábytek!

Moderní technologie

V první řadě je dobré vytvořit dostatečný a jasný zdroj světla. Na to jsou nejvhodnější LED světla, kterými podsvítíte skříňky a dostanete tak světlo přímo nad pracovní plochu. To se hodí do menších nebo tmavých kuchyní.

Fotky osvětlují LED světla
Autor: achiv FTV Prima Fotky osvětlují LED světla

Další inspirace do kuchyně:

Jak žít zero waste

Zero waste: Máme 5 tipů, jak zredukovat odpad v domácnosti a ještě na tom zbohatnout

Džínovina bude vašemu stolu slušet

Džínovina bude vašemu stolu slušet! Udělejte ze starých riflí prostírání, sedáky i zástěry

reklama

Článek je zařazen v: kuchyň , kuchyně , modrá , 2020 , černá , bylinky , mramor , beton

reklama

Přečtěte si také