reklama

Vánoce s vůní pomeranče a koření: Vyrobte aromatické svíčky a stromečky z citrusů

Simona Sedláčková
15. prosince 2019
Jen málokteré aroma dokáže tak spolehlivě navodit vánoční atmosféru jako vůně pomerančů ve spojení v hřebíčkem, skořicí a badyánem. Uvařte si dobrý svařák a dejte se do zdobení. Máme pro vás hned několik skvělých nápadů!
reklama

Vyřezávané pomeranče

Znáte krásnější vánoční vůni, než je vůně čerstvého pomeranče kořeněná hřebíčkem? Vyřezávané pomeranče vyrábějte vždy až na poslední chvíli, protože tak bude jejich vůně nejsilnější.

Aromatické svíčky

Víte, jakým nejjednodušším způsobem vytvoříte sváteční pomerančové svíčky? Vezměte pomeranč, odřízněte zněho vrchol, kolem okraje napíchejte voňavý hřebíček a do vydlabané prohlubně vložte čajovou svíčku. Můžete však vytvořit i svíčky ve skleničce, do které vložíte plátky pomeranče a bylinky nebo bobule, které najdete na keřích vokolí domu. Vše zalijte vodou, zakápněte vonným olejem a navrch položte čajovou svíčku.

Ozdoby na stromek

Vykrajované ozdobičky můžete vyrazit spomocí vykrajovátek na cukroví a dřevěné paličky na maso zčerstvé kůry pomerančů. Na ozdoby zplátků pomeranče budete však potřebovat už plátky zaschlé.

Věnce na dveře

Veliké věnce zvětviček jehličnanů můžete nazdobit jak menšími celými pomeranči ozdobenými zapíchaným hřebíčkem, tak plátky pomerančů, které nemusí být úplně zaschlé. Pro venkovní použití můžete použít i plátky čerstvé.

Stromečky i na stromeček

Plátky pomeranče můžete využít i na výrobu maličkých voňavých stromečků. Na lepený stromek potřebujete plátky už suché, ale na ten napichovaný na špejli klidně využijte čerstvý pomeranč.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama