Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejlepší nápady na nábytek z odpadků. Tyhle stylové kousky vypadají jako z obchodu

V současné době se hojně diskutuje o závažném problému - co s odpadem. Jedním z největších strašáků moderní doby jsou plasty, papír či kov. V různých odvětvích jsou to i jiné vyprodukované odpady, které končí na skládce ve velkém, jelikož ne vždy je možné tyto materiály dále recyklovat.
Vydáno: 26.04.2019
Co vyrobit z odpadu
Autor: Pinterest.com Co vyrobit z odpadu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Designérská studia se snaží odpadní materiál využít pro nové funkční objekty, které mají často velmi neobyčejný design. Přinášíme vám mimo jiné tipy na výrobu nábytku z odpadu, který bude vypadat jako z designového obchodu.

Do interiéru se hodí i nejrůznější dřevěné krabice.
Autor: istock.com Do interiéru se hodí i nejrůznější dřevěné krabice.

Studia tvořící nábytek z odpadu

Skvělým příkladem využití odpadového materiálu pro designérské kousky jsou produkty dvojice brněnských designérů NAHAKU, kteří navrhují v duchu up-cycling, tedy dávají jinak vyhozenému materiálu nový život. Vyrábí mísy či svítidla z použitých jednorázových nádrží na helium. Zaměřují se i na další odpad, kterému se snaží dát novou funkci.

Vázy jsou vyrobeny z vyřazených automobilových hasicích přístrojů a mísy z jednorázových nádrží na helium.
Autor: nahaku.net Vázy jsou vyrobeny z vyřazených automobilových hasicích přístrojů a mísy z jednorázových nádrží na helium.

Jejich mottem je objevování krásy v jinak obyčejných věcech a povýšit odpadní materiál na výjimečný funkční produkt.

Recyklovaný papír se využívá na výrobu nábytku

Kanadská firma Dear Human se zabývá recyklací papíru, který následně využívá pro tvorbu nábytku. Vzniká tak jedinečný doplněk do bytu s přidanou hodnotou využití odpadu. Jejich základním materiálem pro tvorbu nábytku je kancelářský papír z lokálních firem. Dalším skvělým počinem jsou akustické obklady taktéž z recyklovaného papíru, který sbírají v různých kancelářích v jejich okolí. Akustické obklady vyrábí v různých tvarech a barevných provedeních.

Kousky vyrobené z papíru.
Autor: Pinterest.com Kousky vyrobené z papíru.

Zajímavým počinem je i studio Corkinho, které pro své projekty využívá odpadní korek. Autorem je Cederic Etienne, bývalý tenista, který vystudoval design v Madridu. Corkinho vytváří z odpadního korku nábytek ale i předměty denní potřeby, které však vypadají velmi originálně a luxusně. Ze slisovaného korku vytváří například vázy či křesla.

Tipy na vytvoření nábytku z odpadu

Chcete si i vy vytvořit jedinečný a originální kus nábytku do vašeho interiéru? Jednouchou možností, jak si vytvořit například úložný systém je využití dřevěných boxů, které lze sehnat v supermarketech. Zde jsou dřevěné krabice využívány pro uskladnění ovoce a zeleniny. Jednotlivé krabice lze pak nabarvit a vytvořit tak jedinečný originální doplněk do bytu. Krabice je možné následně přeskládat dle aktuální potřeby a upevnit pomocí velkých binder klipů. Fantazii se meze nekladou!

Nábytek z korku
Autor: Inhabitat.com Nábytek z korku

Poměrně jednoduchým způsobem je využití euro palet. Z nich je možné vyrobit si například postel či posezení na zahradu. Pro pohodlné sezení stačí na palety položit pěnový sedák a máte hotovo. Originálním prvkem vaší zahrady bude také barevný držák na květiny.

Text: Alena Sobotková

Mohlo by vás zajímat:

Pošta, letáky, noviny a časopisy...jejich hromady přispívají k domácímu nepořádku

Dejte doma papírům vale aneb Jak skoncovat s papírovým nepořádkem

Jak kompostovat v bytě?

Jak kompostovat doma v bytě? Jde to i bez zápachu

Článek je zařazen v: nábytek z odpadu , design z odpadu , jak recyklovat , recyklace , využití odpadu , zero waste
Speciály: Ekologické bydlení
Reklama