Vánoce

20. listopadu 2018 15:54

ku

Pozvěte advent do dětského pokoje. Vaše ratolesti budou tuto výzdobu milovat

Adventní čas je rájem pro všechny milovníky vánočních interiérových dekorací. Proč by měl být dětský pokoj v předvánočním období za popelku? Pozvěte Vánoce i tam.

Nemůžete se dočkat, až si ozdobíte byt nebo dům podle svých vánočních představ? Rozzáří se světýlky a voňavé dekorace budou připomínat, že Vánoce jsou co nevidět tu.

Mnoho lidí se do vánoční výzdoby pouští pouze v obývacím pokoji, maximálně lehce doladí vánoční atmosféru v kuchyni. Je to velká škoda, zvlášť pokud máte fantazii a nápady na rozdávání. Klidně ozdobte i ložnici nebo dětský pokoj. Vaše ratolesti to velmi ocení a čekání na Ježíška jim bude připadat zábavnější.

V dětském pokoji se fantazii meze nekladou. Nápady nemusíte šetřit, navíc zde je vánoční kýč zcela povolen. Eleganci a styl si nechte do obýváku, tady ať to jiskří a září všemi vánočními barvami.

Stromeček pro děti

Děti ocení svůj vlastní malý stromeček, který si nazdobí podle své dětské fantazie. Klidně sáhněte po levnějším umělém kousku a nechte děti, ať si ho pěkně nazdobí. Do akce ať nastoupí vlastnoručně dělané papírové ozdoby, závěsné hračky a samozřejmě řetězy z barevného papíru nebo popcornu. Skvělé jsou i jedlé řetězy z marshmellownů.

Papírové vločky

Určitě si pamatujete papírové vločky, které jsme vystřihovali jako malé děti. Přeložit papír na osminy a malými nůžkami vystřihnout libovolné vzory. Když se poté přeložený papír rozbalil, vznikla vločka, která byla krásně pravidelná. Naučte to i své děti. Můžete si vyrobit vločky obřích rozměrů, ať to stojí za to. Ty pak zavěste v celém pokoji, ať se radostně vznášejí, i když venku bude třeba jen bláto.

Závěsné punčochy

V našich krajích sice tradici punčoch nedržíme, Ježíšek si poradí i bez nich, ale jako dekorace jsou vážně stylové. Zvlášť když jsou na nich upletené vánoční motivy. Můžete se vrhnout do samostatné práce s pletacími jehlicemi nebo třeba vašim dětem nějaké vyrobit z netkané látky. Práce slátkou bude jednodušší a rychlejší. Veliké ponožky pak zavěste v dětském pokoji a nezapomeňte je v pravý čas naplnit.

Adventní kalendář

Co by byl advent bez sladkého kalendáře plného tajemství a překvapení? Klidně kuptečokoládový, ale pokud chcete originálnější kousek, vytvořte jim vlastnoruční verzi. Nebojte se experimentovat a používat různě lesklé materiály, děti ocení jakoukoliv verzi veselého kalendáře. Stačí na desku nalepit oboustrannou lepicí páskou 24 totožných pytlíčků nebo papírových taštiček, opatřit je čísly a do každého schovat malé překvapení.

Vánoční světýlka

V dětském pokoji vykouzlí světla nádhernou magickou atmosféru a děti se konečně budou těšit do postýlek. Ale pozor. Myslete na to, že máte co do činění s elektrickou šňůrou, vedoucí do zásuvky. Dejte je tak, aby na ně nedosáhly malé zvědavé ruce a mějte světýlka v dětském pokoji raději vždy pod kontrolou.


Přečtěte si také