reklama

Pozvěte advent do dětského pokoje. Vaše ratolesti budou tuto výzdobu milovat

ku
20. listopadu 2018
Adventní čas je rájem pro všechny milovníky vánočních interiérových dekorací. Proč by měl být dětský pokoj v předvánočním období za popelku? Pozvěte Vánoce i tam.
reklama

Nemůžete se dočkat, až si ozdobíte byt nebo dům podle svých vánočních představ? Rozzáří se světýlky a voňavé dekorace budou připomínat, že Vánoce jsou co nevidět tu.

Mnoho lidí se do vánoční výzdoby pouští pouze v obývacím pokoji, maximálně lehce doladí vánoční atmosféru v kuchyni. Je to velká škoda, zvlášť pokud máte fantazii a nápady na rozdávání. Klidně ozdobte i ložnici nebo dětský pokoj. Vaše ratolesti to velmi ocení a čekání na Ježíška jim bude připadat zábavnější.

V dětském pokoji se fantazii meze nekladou. Nápady nemusíte šetřit, navíc zde je vánoční kýč zcela povolen. Eleganci a styl si nechte do obýváku, tady ať to jiskří a září všemi vánočními barvami.

Stromeček pro děti

Děti ocení svůj vlastní malý stromeček, který si nazdobí podle své dětské fantazie. Klidně sáhněte po levnějším umělém kousku a nechte děti, ať si ho pěkně nazdobí. Do akce ať nastoupí vlastnoručně dělané papírové ozdoby, závěsné hračky a samozřejmě řetězy z barevného papíru nebo popcornu. Skvělé jsou i jedlé řetězy z marshmellownů.

Papírové vločky

Určitě si pamatujete papírové vločky, které jsme vystřihovali jako malé děti. Přeložit papír na osminy a malými nůžkami vystřihnout libovolné vzory. Když se poté přeložený papír rozbalil, vznikla vločka, která byla krásně pravidelná. Naučte to i své děti. Můžete si vyrobit vločky obřích rozměrů, ať to stojí za to. Ty pak zavěste v celém pokoji, ať se radostně vznášejí, i když venku bude třeba jen bláto.

Závěsné punčochy

V našich krajích sice tradici punčoch nedržíme, Ježíšek si poradí i bez nich, ale jako dekorace jsou vážně stylové. Zvlášť když jsou na nich upletené vánoční motivy. Můžete se vrhnout do samostatné práce s pletacími jehlicemi nebo třeba vašim dětem nějaké vyrobit z netkané látky. Práce slátkou bude jednodušší a rychlejší. Veliké ponožky pak zavěste v dětském pokoji a nezapomeňte je v pravý čas naplnit.

Adventní kalendář

Co by byl advent bez sladkého kalendáře plného tajemství a překvapení? Klidně kuptečokoládový, ale pokud chcete originálnější kousek, vytvořte jim vlastnoruční verzi. Nebojte se experimentovat a používat různě lesklé materiály, děti ocení jakoukoliv verzi veselého kalendáře. Stačí na desku nalepit oboustrannou lepicí páskou 24 totožných pytlíčků nebo papírových taštiček, opatřit je čísly a do každého schovat malé překvapení.

Vánoční světýlka

V dětském pokoji vykouzlí světla nádhernou magickou atmosféru a děti se konečně budou těšit do postýlek. Ale pozor. Myslete na to, že máte co do činění s elektrickou šňůrou, vedoucí do zásuvky. Dejte je tak, aby na ně nedosáhly malé zvědavé ruce a mějte světýlka v dětském pokoji raději vždy pod kontrolou.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama