Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak přežít první máj, když jste sami doma: 5 rad k nezaplacení

Valentýn odmítat můžete, ale jako správný Čech nebo správná Češka se prvnímu máji nevyhnete. Je to tradice a ve chvíli, kdy nikoho nemáte, tak pořádně vlezlá. Jak si tenhle den užít, i když se ráno probouzíte ve svojí posteli sami?
Vydáno: 01.05.2018
Užijte si první máj i doma
Užijte si první máj i doma Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Státní svátek vesměs znamená den volna, kdy si konečně můžeme odpočinout. První máj ale není svatý Václav. S prvním májem se spojují oslavy lásky a milostných vztahů. Už proto se najednou všude vyrojí fotky zamilovaných párů v parcích (kde se snaží nalézt ještě neodkvetlou třešeň). Jak si první máj užít, i když se nemáte s kým fotit?

Mějte rande se svým bytem

Nikdo vás nenutí, abyste na prvního máje vycházeli z bytu. Obchody mají beztak zavřeno, takže si můžete užít svůj domov naplno a pořádně si odpočinout. Udělejte si pořádnou snídani a využijte volno k tomu, abyste svůj dům zvelebili. Nemluvíme o dekoracích, ale třeba o pořádném úklidu. Zní to jako něco, co by se ve svátek dělat nemělo, ale úklid je fyzická aktivita a ta zlepšuje náladu. Pohled na uklizený byt navíc zvedá náladu ještě jednou tolik.

Udělejte si snídani do postele, jen pro sebe
Udělejte si snídani do postele, jen pro sebe
istock.com

Buďte offline

Dejte si svátek i od internetu. Na prvního máje budou všechny sociální sítě nesnesitelné a plné zamilovaných párů. To vám náladu nezlepší. Pokuste se nedívat se na Facebook ani Instagram. Volný čas využijte na relaxaci nebo na zmíněné zvelebování domova.

Režim letadlo můžete využít i na zemi. Nikdo vás pak nebude rušit a přitom budete moct poslouchat hudbu (pokud nestreamujete)
Režim letadlo můžete využít i na zemi. Nikdo vás pak nebude rušit a přitom budete moct poslouchat hudbu (pokud nestreamujete)
istock.com

Připravte dům na jaro a léto

Květen se nejmenuje květen jen tak pro nic za nic. Podívejte se na internet, jak si vylepšit dům květinami. Zjistěte, jaká rostlina by vám vyhovovala a pusťte se konečně do pěstování. Ať už máte zahradu, balkon anebo jen parapet za oknem, vždycky najdete vhodné květiny. Na prvního máje je nepořídíte, ale můžete den volna využít k tomu, abyste si konečně naplánovali, jak bude vaše zahrádka nebo balkon vypadat.

Pozvěte přátele

Nejen anonymní alkoholici potřebují podpůrné skupiny. Týká se to i nezadaných přátel. Představte svůj domov známým. Nemusíte uspořádat velkou párty, ale vyzkoušejte připravit večeři pro pár přátel. Nemusí to být nic složitého. Koneckonců bude stačit víno a něco k zakousnutí. Přátele navíc pozvete do čerstvě uklizeného domu a bude to mnohem osobnější a příjemnější setkání než v baru.

Jak slavnostně prostřít stůl?

Plánujte slavnostní večeři? Ukážeme vám, jak by měl vypadat dokonale prostřený stůl

Co najdete jen v českých kuchyních?

Co nesmí chybět v české kuchyni? 7 věcí, které jinde nenajdete

Nebo si užijte samotu

Pokud si ale chcete užít pohodu jen sami, je tu také řešení. Inspirujte se na severu. Zkuste třeba dánské hygge, které se stalo hitem roku 2017 a naučí vás relaxovat hezky doma na gauči. Více o něm zde. Oproti tomu švédská technika fredagsmys je akčnější, i když ne o tolik. Pohovku potřebujete taky, ale k tomu i dobrý film. Více se dozvíte v našem článku.

Užijte si to, že máte čas sami na sebe
Užijte si to, že máte čas sami na sebe
istock.com

 

Naučte se relaxovat na skotský způsob

Sklenka a deka: Vyzkoušejte skotskou pohodu. Nová relaxační technika vás v zimě bude bavit

Článek je zařazen v: odpočinek , úklid , domov , svátek , relax , pohoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama