Jak na to

1. května 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Jak přežít první máj, když jste sami doma: 5 rad k nezaplacení

Valentýn odmítat můžete, ale jako správný Čech nebo správná Češka se prvnímu máji nevyhnete. Je to stará tradice a ve chvíli, kdy nikoho nemáte, tak pořádně vlezlá. Jak si tenhle den užít, i když se ráno probouzíte ve svojí posteli sami?

Státní svátek vesměs znamená den volna, kdy si konečně můžeme odpočinout. První máj ale není svatý Václav. Sprvním májem se spojují oslavy lásky a milostných vztahů. Už proto se najednou všude vyrojí fotky zamilovaných párů vparcích, kde se snaží nalézt ještě neodkvetlou třešeň, aby se pod ní mohli líbat. Jak si první máj parádně užít, i když se nemáte ským fotit?

Mějte rande se svým bytem

Nikdo vás nenutí, abyste na prvního máje vycházeli zbytu. Obchody jsou většinou beztak zavřené, takže si můžete užít svůj domov naplno a pořádně si odpočinout. Udělejte si pořádnou snídani a využijte volno ktomu, abyste svůj dům zvelebili. Nemluvíme o dekoracích, ale třeba o pořádném úklidu. Zní to jako něco, co by se ve svátek dělat nemělo, ale úklid je dobrá fyzická aktivita a ta přece zlepšuje náladu. Navíc pohled na uklizený byt vám zvedne náladu ještě jednou tolik.

Buďte offline

Dejte si svátek i od internetu, mobilu, televize. Na prvního máje budou stejně všechny sociální sítě nesnesitelně plné zamilovaných párů. To vám náladu nezlepší. Pokuste se nedívat se na Facebook ani Instagram nebo Twitter. Volný čas využijte na relaxaci podle svého gusta nebo na zmíněné zvelebování domova.

Připravte domov na jaro a léto

Květen se nejmenuje květen jen tak pro nic za nic. Zamyslete se, jak si vylepšit domovkvětinamia pusťte se konečně do pěstování. Ať už máte zahradu, balkon anebo jen parapet za oknem, vždycky najdete vhodné květiny nebo třeba bylinky i zeleninuNa prvního máje je nepořídíte, ale můžete den volna využít ktomu, abyste si konečně naplánovali, jak bude vaše zahrádka nebo balkon vypadat.

Pozvěte přátele

Nejen anonymní alkoholici potřebují podpůrné skupiny. Týká se to i nezadaných přátel. Představte svůj domov známým. Vyzkoušejte připravit oběd nebo večeři pro několik taky nezadaných přátel. Nemusí to být nic složitého a časově náročného. Nebo můžete vyrazit společně do přírody.

Užijte si samotu

Pokud si ale chcete užít pohodu jen sami, je tu také řešení. Inspirujte se na severu. Zkuste třeba dánské hygge, které se před pár lety stalo hitema naučí vás relaxovat hezky doma na gauči. Více o něm zde. Oproti tomu švédská technika fredagsmys je akčnější, i když ne o tolik. Pohovku potřebujete taky, ale ktomu i dobrý film. Více se dozvíte vnašem článku.

Mohlo by se vám taky líbit:


Přečtěte si také