Bydlení slavných

26. listopadu 2022 10:00

redakce Prima Living

Jaroslava Obermaierová bydlí na chalupě, aby ušetřila peníze. I tam ji zasáhly drahé energie

Oblíbená herečka Jaroslava Obermaierová (76) se nedávno přestěhovala z pražského bytu na chalupu na Benešovsko, aby ušetřila za nájem. Ve zrekonstruovaném starém domě, který zdědila po strýci, bydlí se svým jediným synem Jaroslavem (41). I tam ji ale zasáhly rostoucí ceny energií, protože dům vytápí plynem. Herečka se nijak netají tím, že jí současné zdražování přidělává vrásky na čele.

Šestasedmdesátiletá Jaroslava Obermaierová by si ve svých letech mohla už v klidu užívat zaslouženého důchodu, přesto ale ještě v brzké době neplánuje přestat pracovat, a to hlavně z finančních důvodů.

Herečka je ráda, že ji zdraví stále pustí před kameru, protože jen z důchodu by stále narůstající ceny nemusela zvládnout. Nijak se netají tím, že zažívá velmi složité období. Dokonce přiznala, že začala uvažovat o hodně temných věcech. K negativním myšlenkám ji dohnaly rostoucí ceny energií. „Bojím se toho, co bude. Obávám se, že nic hezkého,“ svěřila se herečka  CNN Prima NEWS.

Plynový kotel nemůžu jen tak zrušit, říká herečka

„Já jsem se vždycky snažila, aby to měl můj syn v životě jednodušší, než jsem to měla já. Je nemocný, má problémy s dýcháním a psychické potíže, a tak jsem se mu snažila zajistit budoucnost. Opravila jsem pro něj domeček, který jsme částečně zdědili, a zařídila ho. Uspořádala jsem ho tak, aby se v něm nemusel o nic starat,“ uvedla Jaroslava Obermaierová v rozhovoru pro Novinky. cz.

V domě proto nejsou žádné krby nebo kamna na dřevo, ale plynový kotel. „A teď najednou všude slyším, že plyn nebude nebo bude výrazně dražší. Jde mi to šíleně na nervy, protože jsem do toho investovala spoustu peněz a další už nemám. Nemůžu ten kotel jen tak zrušit a zítra si na střechu namontovat solární panely. Navíc se mi ty ošklivé černé placky ani nelíbí. Chci si to zachovat tak, jak to je, přiznala herečka.

Jaroslava Obermaierová převedla dům na syna

Letos na jaře převedla celou chalupu na svého jediného syna Jaroslava (41). Stejně by mu to jednou připadlo, tak chtěla, aby se o dům naučil starat. „Je to praktické z toho důvodu, že on se o mě stará, nakoupí, s autem zajede do servisu, já se postarám zase o domácnost. Když se sejdeme, tak si máme co říct, ale nepřeháníme to. Jak to jemu bude do budoucna vyhovovat, nevím. Já mu do ničeho nekecám,“ popsala Jaroslava Obermaierová soužití webu Prima Ženy.

Před rekonstrukcí to byla spíše ruina

Když na chalupu na Benešovsku začala Jaroslava Obermaierová jezdit, tak ve více než sto let starém domě nebyla zavedená voda, topilo se uhlím a stavení připomínalo spíše ruinu. Dům vybudoval otec jejího strýce, který jí nejdříve věnoval jen část domu, aby měla se synem Jaroslavem kam jezdit na prázdniny a na víkendy. Když strýc zemřel, zdědila chalupu celou a začala s její postupnou rekonstrukcí. Střecha, fasáda, okna, podlahy… „Po letech se projevily nedokonalosti původní stavby, velkým problémem byla vlhkost,“ uvedla v rozhovoru pro eXtra.cz.

Jak vypadá stavení Jaroslavy Obermaierové

Dnes je jádrem stavení velká kuchyň, vedle které je obývák s kamny a televizí. V místnosti jsou i dvě postele. Tam, kde dříve byla černá kuchyňka s kachličkami, je koupelna. Do horního patra vede úzké dřevěné schodiště, podél něhož jsou vystaveny různé předměty, například staré žehličky. V patře se nachází hostinský pokoj, kde si herečka užívá večerní kávu sama či s přáteli. Zajímavou místností je takzvaný dívčí pokoj, kde herečka tráví čas, když chce být sama. Místnost o dvou postelích a střešním okně skýtajícím jedinečný pohled do nebe doplňují dvě modrobílé židle s vyšitými obličeji na opěradlech. Vybavení je kombinací staršího i nového nábytku, vesměs ze dřeva a přírodních materiálů.

Zdroje: novinky.czextra.czzeny.iprima.cz, cnn.iprima.czidnes.cz/bydlenics.wikipedia.org


Přečtěte si také