reklama

Milovníci umění při modernizaci zachovali původní ráz bytu. A vyplatilo se!

Přírodní dřevěný povrch, nelakovaný kov a obklady podporují autenticitu prostředí  Foto: Přírodní dřevěný povrch, nelakovaný kov a obklady podporují autenticitu prostředí Foto: Alexandr Dobrovodský

Úspěšná rekonstrukce bytu ve starém domě předpokládá schopnost rozpoznat, co musí pryč a které součásti původního vybavení si naopak zaslouží pečlivou renovaci. Nové věci je pak třeba volit tak, aby s dobovým základem v něčem korespondovaly. V následujícím bytě se to povedlo v každém detailu.

Dobrým vodítkem k tomu, aby nový nábytek ladil s letitou podlahou a dalšími povrchy, jsou jejich sjednocující vlastnosti. O ty se architekti opřeli i při rekonstrukci tohoto pražského bytu.

V projektu rekonstrukce bytu ve starším činžovním domě v české metropoli autoři ze studia Edit Architects umně skloubili různé vlivy, styly i nápady klientů do harmonického a příjemného celku. Měli přitom na zřeteli prostředí, které by působilo současně a zároveň zachovávalo atmosféru starého.

Z překližky je i barevně odlišená šatna Foto: Z překližky je i barevně odlišená šatna. Foto: Alexandr Dobrovodský

Hlavním motivem interiéru se proto stala práce s různými autentickými materiály, jejich povrchy a texturami. V bohaté kombinaci se nové přirozeně propojuje se starými původními prvky (podlahy, dveře, obklady, omítky), které se noví majitelé pokusili v co největším rozsahu zachovat.

Všechny nové truhlářské prvky včetně velké otevřené kuchyně architekti navrhli z překližky, jejíž výrazná kresba tvoří jednotící linku, zatímco různě barevné tónování povrchu odlišuje jednotlivé části. Hlavní ložnici pak dominuje velká postel navržená na míru, která pokračuje do okna jako parapet a lavice, a také vestavěná šatna, jejíž přední strana slouží jako knihovna.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu Foto:

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

Život ve velkoměstě může být vyčerpávající. Hromady lidí, hluk, málo prostoru a zeleně. Pak člověk zatouží po životě v přírodě.

Článek

Dům s výhledem do ráje Foto:

Moderní dům vás uchvátí luxusním výhledem na Alpy

Jeden z nejmenších států Evropy se sice nemůže chlubit svou rozlohou, zato architekturou rozhodně ano!

Článek

Dole je obývací pokoj s pracovnou a kuchyní. Televize v psacím stole je ale víc utopená než na gauči usazený divák Foto:

Postavili si supermoderní dům. Přitom ctí tradiční styl

Tradiční kompaktní kamenný dům ve Slovinsku skrývá supermoderní interiér.


reklama