reklama

Studentský pokoj: Těžký úkol pro rodiče teenagera. Klíčové slovo je “soukromí”!

Jak zařídit studentský pokoj? Foto: Jak zařídit studentský pokoj?Foto: istock.com

Je těžké uvěřit, že váš roztomilý špunt vyrostl a jde už na střední. I když to je pro většinu rodičů emoční uragán, nezapomínejte myslet prakticky a přestavte dětské království na životní prostor pro “skorodospělého” studenta. Co by ve studentském pokoji nemělo chybět?

Zatímco dětský pokojík rodiče zařizují podle svého vkusu, u pokoje pro studenta vám něco takového stěží projede. Respektujte proto požadavky a záliby jeho dospívajícího obyvatele, i když to bude otázka vysoké diplomacie. V první řadě se změní využití pokoje. Dětské hry, plyšáky i autodráhu raději pošlete o dům dál. Tady se bude studovat, polehávat, poslouchat muzika a přijímat návštěvy vrstevníků. Klíčové slovo je “soukromí”, které váš student bude potřebovat. Pokuste se tedy skloubit relaxační, zábavní a studijní zónu v jednom.

Co nesmí chybět? Stůl!

V první řadě pořádný pracovní stůl. Ten dětský se už nepokoušejte znovu nastavovat, dehonestovali byste studijní snahy svého teenagera. Pokud chcete, aby se choval dospěle a zodpovědně, dejte mu výběrem stolu najevo, že ho vítáte do světa dospělých povinností. Studenti u pracovního stolu stráví mnoho času, a proto se vyplatí investovat do lepšího kousku. Nezapomínejte, že pracovní stůl pro studenta rovná se v podstatě IT koutek. Dnes se nikdo na střední škole neobejde minimálně bez počítače a tiskárny, nepočítaje reproduktory, ipady, notebooky a další vychytávky, které současná generace potřebuje k práci i pro zábavu. Při výběru pracovního stolu se řídíme jednoduchým pravidlem, které zohledňuje výšku postavy vašeho dítěte. Čím vyšší je, tím prostornější potřebuje stůl, včetně místa na nohy a kvalitní židli. Obecně by měl mít stůl na výšku 70–75 cm, šířku 70–80 cm a na délku 135–160 cm. Ideální tvar pracovního stolu je L a velikost pracovní plochy by měla být co největší. Neprohloupíte, pokud pořídíte stůl s nastavitelnou výškou a regulovatelným sklonem pracovní plochy.

Článek

Září se blíží a naše ratolesti půjdou brzy do školy. Foto:

Jak vybrat správný psací stůl pro školáka

Září se nebezpečně blíží a my se musíme smířit s tím, že prázdniny končí a děti půjdou co nevidět opět do školy. Nejen nás čekají velké povinnosti, ale především naše děti...

Kdo židli má, studuje

Stejně důležitá jako pracovní stůl je i židle k němu. Na ní se bude student hodiny učit (jak doufáte) a nechcete, aby si zbytečně ničil/a záda. Dnešní trh naštěstí nabízí bezpočet typů kancelářských židlí. Vybírejte tu s ergonomickým tvarem, ortopedickými prvky a kolečky. Židle by měla by mít opěrku na ruce a možnost polohování zad a výšky sedu. Poohlédněte se po židli, která dokáže kopírovat pohyby těla, a díky nutnosti na ní vyrovnávat balanc bude váš student bezděky cvičit zádové i břišní svaly. Nenechte se přemluvit ke kůži a už vůbec ne kožence. Je možná efektní, ale pro mladého člověka je daleko vhodnější neklouzavý a nelepivý textilní potah.

Kvalitní židle ve studentském pokoji je naprosto nezbytná. Foto: Kvalitní židle ve studentském pokoji je naprosto nezbytná.Foto: istock.com

Postel, studentův kokon

Také jste si všimli, kolik toho mladí lidé prospí? Spánek posiluje, tak to teenagerům přejme. Dětské posteli dejte definitivně vale a pořiďte, s ohledem na možnosti prostoru, pořádné lůžko. Věřte, že tam budou trávit hodně hodně času a budou za něj vděční (alespoň v duchu). Vzhledem k tomu, že už vás pomalu přerůstají, soustřeďte se na výběr prostorné postele s kvalitním roštem i matrací a výškou lehu od 49 do 56 cm.

V posteli mladý člověk tráví spoustu času. Foto: V posteli mladý člověk tráví spoustu času.Foto: istock.com

A co ještě?

Spousty úložného prostoru na všechny ty nezbytné věci, kterými se obklopují. A že jich mají! Také pořádné osvětlení u pracovního stolu, centrální lustr – pokud možno designový – a lampičku u postele na čtení. A relaxační zónu, kde může váš student/studentka přijímat kamarády a bavit se s nimi. Nemusí být formální, užitečné budou relaxační pytle, vaky, taburetky nebo křesílka. Pořiďte velký koš na prádlo a pořádné zrcadlo na ranní doladění outfitu. Obrazy, plakáty, dekorace? Ani se nepokoušejte a tuhle pomyslnou třešničku na studentském pokoji s klidem v srdci přenechte jeho novému majiteli či majitelce!

Nechejte teenagera, aby si pokoj vyzdobil sám. Foto: Nechejte teenagera, aby si pokoj vyzdobil sám.Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Článek

Dětský pokoj by měl poskytnout dostatek místa na zábavu, učení, ale i na pohodlné ukládání všeho potřebného. Foto:

Máme doma školáka. 12 skvělých vychytávek, které vylepší dětský pokoj

Ještě několik posledních dnů zbývá do příjezdu našich dětí z prázdnin. Využijme toho a zpříjemněme jim alespoň trochu návrat k jejich školním povinnostem.

Článek

Jak je vidět, se sítí se dá dělat spousta věcí, a to dokáže zlákat i dospělé. Foto:

GALERIE: Rodiče zařídili hravý dům pro své děti. Má skluzavku, tunely i skákací síť. Podívejte se!

Běhat, skákat, padat, zavěsit se i skrýt, to všechno mohou malí i velcí obyvatelé jednoho dokonale vyprojektovaného interiéru domu v Thajsku. Pojďte s námi navštívit malou...

Článek

Naschvály spolubydlících. Foto:

GALERIE: 18 fotek krutých naschválů od spolubydlících, které nechcete zažít

Kanadské žertíky zpravidla milujeme, pokud je někdo nepřichystá pro nás. Tito lidé měli přesně takovou smůlu, že se nechali nachytat od svých škodolibých spolubydlících....

reklama