reklama

Zkraťte dětem čekání na Vánoce a vyrobte si společně vlastní adventní kalendář. Máme pro vás inspiraci!

Adventní kalendář  nesmí v předvánočním čase chybět. Foto: Adventní kalendář nesmí v předvánočním čase chybět.Foto: istock.com

Adventní kalendář je klasika, která nesmí v předvánočním čase chybět, zvlášť máte-li doma natěšené děti. Přinášíme vám několik tipů, jak kalendář letos ozvláštnit. Zkuste si ho vyrobit podle naší inspirace a začít vpouštět do bytu předvánoční atmosféru.

Děti adventní kalendář milují a každý den se těší na nové překvapení, které je přiblíží k jejich vytouženým Vánocům. Nemusíte jim ale kupovat adventní kalendáře v obchodě, které jsou plné nekvalitní čokolády. Raději si jedno mrazivé odpoledne vyrobte s celou rodinou originální adventní kalendář jen podle vaší fantazie. Malé uličníky zabavíte a společně strávíte předvánoční čas. 

1) Rustikální pytlíčky z juty

Z jutové látky vyrobte 24 malých pytlíčků. Ovažte je červenými mašlemi a navěste je na natažené provázky. Netřeba dodávat, že v každém pytlíčku se musí skrývat malé sladké tajemství.

Pytlíčky s překvapením Foto: Foto: istock.com

2) Jedlý z perníku

V rámci předvánočního pečení si upečte svůj vlastní adventní kalendář! Nejlepší budou perníčky, které nádherně provoní byt i vydrží v dobrém stavu do Vánoc a nezkazí se. Na každý kousek namalujte polevou příslušné číslo a nezapomeňte ho každý den společně sníst.

Perníkový kalendář patří mezi ty nejoblíbenější. Foto: Foto: istock.com

3) Minidárečky před Vánoci

Udělejte si adventní dárečky. Připravte si 24 krabiček, ideálně velikosti od zápalek, krásně je zabalte do pestrých papírů a nazdobte jako opravdové dárky. V každém se bude skrývat maličkost, kterou si děti denně rozbalí. Balíčky naaranžujte pod smrkovou větev nebo malý stromek v květináči.

Minidárečky ještě před Vánoci? Proč ne! Foto: Foto: istock.com

4) Kartičky s vánočním poselstvím

Další tip na kalendář je ještě jednodušší. Z barevných papírů nebo vánočních fotografií vystříhejte kartičky, opatřete číslem z jedné strany a krásným slovem z druhé strany. Každý den, až si jeden sejmete, přečtete si slovo jako láska, klid, mír, radost a podobně. Lístečky navěste pomocí malých kolíčků na provázek a naaranžujete do tvaru stromečku.

Nemusíte kupovat adventní kalendář s nekvalitní čokoládou v obchodě. Vyrobte si vlastní! Foto:  Foto: istock.com

5) Adventní kapsář z plsti

Kalendář si můžete i ušít! Zvolte podobu praktického a efektního kapsáře, který zvládnete bez problémů z několika obdélníků červené a bílé plsťové látky. Čísla dnů vystříhejte z kontrastní barvy a na kapsičky je klidně nalepte. V každé kapsičce se bude skrývat malé překvapení, které ukrátí dlouhý čas do Vánoc.

Máte doma starší kapsář? Přeměňte ho na adventní kalendář. Foto: Foto: istock.com

6) Ořechová větev

Krásná a staročeská bude i “oříšková” verze kalendáře. Potřebujete suchou větev do vázy a 24 velkých celých vlašských ořechů. Ty šetrně rozlouskněte, zbavte jader, vybavte překvapením, znovu zalepte k sobě obě půlky skořápek a mezi ně vložte poutko na zavěšení. Po zaschnutí lepidla nebo tavicí hmoty ořechy nabarvěte na zlato a označte číslem. Všechny zlaté oříšky navěste na větev a každý den jeden rozlouskněte. Uvnitř se bude skrývat třeba čokoládka.

Ořechy k vánočním svátkům patří. Foto: Foto: istock.com

7) Ozdobené adventní okno

Speciální hmotu na sklo si koupíte v potřebách pro výtvarníky. Z tubiček vymačkáte na hladkou podložku barevnou hmotu a “namalujete” z ní různé vánoční motivy. Po zaschnutí sloupnete celý kompaktní obrázek a můžete ho pomocí vody “nalepit” na sklo. Výroba takového adventního kalendáře bude bavit především děti!

Zapojte do výroby děti, bude je to bavit! Foto: Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Článek

Najít správný dárek dá práci Foto:

„Levný“ není sprosté slovo. Máme pro vás nápady na finančně dostupné vánoční dárky

Vánoce se sice zatím zdají být na míle daleko, ale…neříkáme si přesně tohle každý rok? A pak tradičně pořádáme zběsilý hon na dárky na poslední chvíli. Pokud si stále...

Článek

Jak si zařídit vánoční pohodu? Foto:

Vánoční pohoda: Jak si svátky užít bez stresu? Vyzkoušejte následující tipy

Vánoce mají být chvíle pohody, ale dost často to jsou chvíle stresu, když třiadvacátého ještě není nic hotového a šestadvacátého jste už tak přejedení, že si myslíte, že...

Článek

Klasické barvy rozzáří Vánoce Foto:

Udělejte si tradiční Vánoce. Jaké barvy vybrat a kde je použít?

Na svátky je hezké vrátit se ke kořenům. Nemusíte vymýšlet žádné složitosti, klasické Vánoce se zařídí snadno a budou vypadat skvěle. Navíc dekorace půjde snadno obměňovat...

Článek

Výroba věnce bude zábava pro celou rodinu. Foto:

DIY: Už máte adventní věnec? Vyrobte si ho sami doma! Jak na to?

Ani ne za týden tu máme první adventní neděli, ke které patří rozsvícení první svíce na adventním věnci. Ten totiž nesmí chybět v žádné domácnosti. Poradíme vám, jak si...

reklama