reklama

PŘED a PO: Podívejte se na nový obývák a moderní kuchyň paní Vlaďky z Jak se staví sen

Jak se vám proměna líbí? Foto: Jak se vám proměna líbí?Foto: archiv Prima

Kuchyň paní Vlaďky už pamatovala hodně a nevyhovovala potřebám své majitelky. Ta přišla o pravou ruku kvůli zhoubnému nádoru a ani v osobním životě neměla moc štěstí.

Manžel ji tyranizoval a navíc byl alkoholik. Když se s ním paní Vlaďka rozvedla, doslova se upil. Vlaďka zůstala v panelákovém bytě sama a musela se naučit žít s handicapem. Původně ji lékaři léčili na zánět v zápěstí, nakonec se ale ukázalo, že se jedná o agresivní zhoubný nádor. Jediným řešením byla amputace. 

Původní kuchyň nevyhovovala potřebám paní Vlaďky a navíc se začala rozpadat, pamatovala už 25 let. Snem Vlaďky bylo mít světlou kuchyň, kde by se dobře vařilo i handicapovanému člověku. Designéři Marek Povolný a Andrea Hylmarová se tak pustili do práce a k přestavbě kuchyně přidali i proměnu obývacího pokoje, kam přibyla velká pohodlná pohovka a navíc došlo k propojení kuchyně s obývákem, díky kterému se prostor opticky zvětšil. Úpravami prošla i předsíň.

Přibyl ale ostrůvek pro vaření i stolování Foto: Přibyl ale ostrůvek pro vaření i stolování. Foto: archiv Prima

„Styl proměny jsme zvolili zcela současný,“ říkají designéři. „Toto rozhodnutí padlo i na základě konzultace s majitelkou bytu, která moderní vzezření bytu preferovala. Koncepce byla taková, že spodní partie jsou navrženy temné – tmavě hnědé dřevo nebo barva rzi – a zbytek čistě bílý. Výborně to spolu kontrastuje a vyjadřuje to i život paní Vlaďky, která prožila příjemná, ale i velmi těžká období,“ doplňují Marek s Andreou.

Podívejte se na to, jak byt vypadal před proměnou a po ní: 

(red)

Banner Living Foto:

Další články:

Článek

Je tu i fototapeta s oblíbenou kapelou a odpočinková zóna Foto:

PŘED a PO: Podívejte se na proměnu bytu pro handicapovanou Andrejku v Jak se staví sen

Panelákový byt potřeboval kompletní rekonstrukci. Vůbec nesplňoval nároky na bezbariérové bydlení. To se změnilo s proměnou v pořadu Jak se staví sen.

Článek

Byt PO proměně Jak se staví sen. Foto:

PŘED a PO: Fotogalerie proměny bytu 3+1 pro babičku s vnoučaty v Jak se staví sen

Podívejte se na fotogalerii z proměny bytu 3+1 pro babičku s vnoučaty v pořadu Jak se staví sen – extra.

Článek

Garsonka PO proměně Jak se staví sen. Foto:

PŘED a PO: Podívejte se na fotogalerii proměny garsonky v pořadu Jak se staví sen

Pondělní proměna malé garsonky v pořadu Jak se staví sen - extra měla ohromný úspěch. Designérům se podařilo vytvořit ze stísněného prostoru nádherné a moderní bydlení....

reklama