reklama

Tohle jsou 2 místnosti, které brzy zmizí z našich domovů. Zvládnete to bez nich?

Ložnice brzy bude jedinou místností bytu... Foto: Ložnice brzy bude jedinou místností bytu...Foto: istock.com

Byty se zmenšují a jsou čím dál tím dražší. Jenže co když z nich úplně zmizí některé místnosti? Nepromění se naše domovy spíše v hotelové pokoje, ve kterých si navíc budeme muset uklízet sami? Podívejte se, jak vypadá budoucnost našeho bydlení.

Pokud nechcete za nájem utratit většinu svého platu, budete se muset spokojit s menším bytem. V budoucnu dokonce s bytem, kde budou chybět některé kdysi základní místnosti. Nejprve by z našich bytů měly zmizet obývací pokoje a kuchyně.

S názorem, že nepotřebujeme obýváky, přišel Patrick Schumacher, který po smrti Zahy Hadid převzal její architektonické studio. Že jsou kuchyně zbytečností zase vymyslela barcelonská architekta Anna Puigjaner po tom, co procestovala planetu a všimla si, že ve třetím světě bez kuchyní žijí běžně.

Více o životě bez kuchyní se dočtete v našem článku:

Článek

Zvládli byste žít bez kuchyně? Foto:

Kuchyně je úplně zbytečná místnost. Teď je ten nejlepší čas, abychom se jí zbavili. Proč?

Pokud byste si měli vybrat jednu místnost, bez které byste dokázali žít, která by to byla? Kuchyň byste nejspíš neřekli. Jenže španělská architektka Anna Puigjaner by...

Oba architekti opírají své teorie o měnícím se přístupu mladých k životu. Mileniálové díky svému životnímu stylu, který je plný shonu, nepotřebují takové zázemí jako starší generace. Navíc proti nim stojí i ceny nemovitostí, které rostou snad všude po světě. Dát polovinu výplaty za nájem není už nic neobvyklého. Právě proto se hledají možnosti, jak na bydlení ušetřit a kuchyně s obýváky z toho vyšly jako místnosti, které se zkrátka dají oželet.

Přečtěte si více o „bezobývákové“ teorii zde:

Článek

Vzdáte se pohodlí na gauči? Foto:

Budeme se muset vzdát pohodlí. Proč už nebudou potřeba obývací pokoje?

Kdysi základ bytu. Sedací souprava, konferenční stolek a televize. Dnes se ale ukazuje, že obývací pokoj vlastně není potřeba.

A pokud se obýváku a kuchyně nevzdáte, tady najdete tipy, jak je mít co nejhezčí:

Článek

Jakou chybu jste udělali vy? Foto:

Toto je 8 nejhorších chyb při zařizování obýváku. Kolika jste se dopustili?

Místnost, kde trávíme většinu volného času (pokud zrovna nespíme), si zaslouží naši pozornost. Mnohdy obývací pokoj ale přehlížíme. Dopouštíme se v něm chyb, které mu...

Článek

Kolika chyb jste se dopustili vy? Foto:

Toto je 11 největších hloupostí při zařizování kuchyně. Kolik jste jich udělali?

Kuchyň je rozhodně jednou z nejdůležitějších místností v bytě, a to nejen díky tomu, že tam stojí lednička. Přesto se moc nezajímáme o to, jak ji zařídíme. Zdá se totiž,...

reklama