reklama

Zachumlejte svůj byt do kožešin. Budou hřát a oživí interiér

Kožešiny dokáží dům příjemně ozvláštnit Foto: Kožešiny dokáží dům příjemně ozvláštnitFoto: istock.com

Chlupaté přikrývky jsou praktické a vypadají luxusně. Kožešiny váš byt ozvláštní a nestanou se jen lapači prachu. Jejich velkou výhodou je různorodost a všestrannost. Mohou z nich být přehozy, koberce, taburety, povlaky na polštáře i dekorace na stěnu.

Existuje mnoho druhů a variant i pro toho nejnáročnějšího zákazníka. Plusovým bodem je i samočistící charakter, díky přírodní látce lanolinu používané při zpracování kožešin. Pokud nesouhlasíte se zabíjením zvířat pro kožešiny, ale zároveň byste jednu takovou doma mít chtěli, současný průmysl nabízí alternativy. 

Sáhněte po umělých kožešinách, které vypadají jako pravé, a mnohdy se nabízejí v zajímavějších barevných provedeních než ty přírodní. Případně kupte chaliště, což je materiál zpracovaný z „živé vlny“, více se o něm dočtete níže.

KožešinyInteriér - Obrázek 1 Foto: Pinterest.com/etsy.com

Kousek luxusu si můžete dopřát v moderním interiéru i na chalupě. Hodí se do obývacích pokojů, ložnic a velmi vkusnou dominantou může být v chodbě a předsíni. 

KožešinyInteriér - Obrázek 2 Foto: Pinterest.com/Nancy Mitchell

Sobí kožešina

Oblíbená je zejména pro svůj termoizolační charakter, a je tak ideálním interiérovým a exteriérovým doplňkem. Oko potěší i její typické zbarvení v několika odstínech. 

Chaliště

Jedná se o specifický kožešinový přehoz z vlny a dlouhým chlupem (až 25 cm). Náročnost zpracování z živé vlny se odráží na ceně, a proto patří k těm luxusnějším kouskům. Chaliště je velice jemné a příjemné na dotek a navíc ovečka může dál vesele běhat po pastvinách, ale efekt kožešiny zůstává zachován. 

Jelení a srnčí kožešina

Tento druh kůže se hodí převážně na zeď a to díky svému krátkému chlupu. Stane se z něj tak hezká lovecká dekorace.

Ovčí kožešina

Díky samočisticí schopnosti ovčí kožešina nevyžaduje žádnou složitou údržbu. Kožešinu můžete vysát na nejnižší výkon nebo vyklepat. 

Hovězí a telecí kůže

Tento druh kůží se báječně hodí namísto koberce. Zvládne i prostory, kterými se prochází často. Má totiž dobrou protiskluzovou funkci.  

KožešinyInteriér - Obrázek 3 Foto: Foto: Pinterest.com/smile.amazon.com

Jak na údržbu?

Podobně jako textilie, vyžadují údržbu i kožešiny, zvláště pokud máte domácí mazlíčky. Vlněné výrobky a kůže se naštěstí udržují poměrně snadno. Používá se mokré čistění za pomocí kartáče a roztoku, který si připravíte i doma. Roztok se skládá z vody o teplotě 25 °C a nezásaditého pracího prostředku na vlnu s obsahem lanolinu. Po vyčistění kartáčem vodu odstraníme jemným vymačkáváním. Sušení by mělo probíhat nejlépe venku, bez přímého slunečního záření. Další úpravě, jakou je například žehlení se vyhněte. Pro důkladné odstranění nečistot je vhodná také chemická čistírna. 

(bp)

Další články:

Článek

Gauč se stane místem, které budete milovat ještě víc než teď.  Foto:

Zapomeňte na postel, gauč bude vaším nejoblíbenějším kusem nábytku. Díky těmto 7 tipům...

Pohovku má doma skoro každý. Je to jeden ze základních kusů nábytku a často také ten, na kterém trávíme čas nejraději. Udělejte si gauč opravdu útulným místem, který bude...

Článek

Zařiďte si domov podle znamení zvěrokruhu. Foto:

Jaký je ideální domov na základě vašeho znamení zvěrokruhu? Býk chce pohodlí, Blíženec moderní bydlení

Podle filmu Samotáři prý Kozorozi nikdy nechtějí říct, co jsou za znamení. Proč? Možná by to totiž na první schůzce jejich protějšku napovědělo, jak bydlí. A třeba by ho...

Článek

U vás jako na zámku. Foto:

Bezchybně vyladěné obývací pokoje: Toužíte po obýváku jako na zámku nebo v toskánském stylu? Inspirujte se

Máte před sebou plánovanou rekonstrukci a pořád váháte, jak si zařídit obývací pokoj? Místo úvah se ponořte do těchto inspirativně zařízených interiérů. Prvním krokem k...

reklama