Bydlení Romany Goščíkové a Karla Janáka: Herečka si prosadila tyrkysová okna

Romana Goščíková - Living

Ostravská rodačka Romana Goščíková si práci v Praze a bydlení těsně za hranicí hlavního města nemůže vynachválit. Na domě, který herečka a producentka obývá s manželem a tříletým synem, je na první pohled jasně vidět, že jeho obyvatelům velmi záleželo, jak bude vypadat. Interiéru se středomořským nádechem udala ráz barva rámů oken a prosklených dveří na zahradu.

Mezi Romanou Goščíkovou a jejím manželem Karlem Janákem panuje až vzácně harmonická energie, a to jak v osobním životě, tak v profesní sféře. Přesto ale byla jedna věc, o které musela herečka během rekonstrukce a při následném zařizování a ladění společného domova svého muže přesvědčit.

Středomořský design

„Shodli jsme se, což bylo to zásadní rozhodnutí, jakou barvu budou mít naše okna. Je ale pravda, že tuhle jsem hodně tlačila já,“ svěřila webu Prima Living Romana Goščíková, že až tyrkysově laděné okenní rámy byly jejím nápadem a splněným snem.

„Našli jsme kompromis, který se líbí nám oběma. K tomu pak dolaďujeme všechno. Tomu, že to tu chceme mít takové středomořsky vzdušné a příjemně barevně laděné, vše uzpůsobujeme,“ prozradila herečka, na kterou se její fanoušci můžou už brzy těšit v seriálu televize Prima s názvem Agrometal.

Královstvím manželů je kuchyň

Přízemí domu dominuje velký prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem. „Ráda peču, ale na vaření je tu spíš Kája. Takže je to království nás obou,“ usmívá se Romana Goščíková a má jasno v jedné věci. „To, že je kuchyň součástí obytného prostoru a jídelny, je dobré. I když člověk vaří, nepřipadá si jako služka, která někde stranou kuchtí a nemůže se bavit. Třeba když máme návštěvu. To se mi líbí. A ostrůvek, který máme, je boží. To jsem v bytě, ve kterém jsem dřív bydlela, neměla. Tam byla kuchyň malinká. Kája vždycky říká, že tak se pozná byt svobodné slečny. Že má malou kuchyňku,“ nenechává sympatická herečka nikoho na pochybách, že má její muž, režisér filmu Snowborďáci, smysl pro humor.

V koupelně je radost se sprchovat

O tom, že je dům vyladěný do posledního detailu, nenechá nikoho na pochybách návštěva koupelny. „Je to jedna z mých nejoblíbenějších místností. Rovněž je doladěná do té naší barvy. Tam je radost se sprchovat,“ má jasno Romana Goščíková, která kromě toho, že je herečkou, v seriálu Agrometal je také producentkou. A aby toho neměla málo, po koupi divadla v centru Prahy je z Romany opravdová principálka.

Místnost, kde se oddávají práci

Nejnovější místností v nedávno zrekonstruovaném domě je společná pracovna. Nábytek v místnosti, ve které se manželé Romana a Karel oddávají práci, je na míru od kamaráda truhláře. I ten odpovídá barevnému ladění zbytku domu. Pro skříně v pracovně navíc Romana s Karlem zvolili patinu. „Ještě tu zdaleka není všechen nábytek. Do rohu místnosti přijdou skříňky a za mnou bude velká nástěnka,“ vyjevila webu Prima Living své plány Romana.

Zdroj: autorský text redaktorky Kisy Císařové

Sdílejte článek
Štítky bydlení dům a byt Karel Janák seriál Agrometal Romana Goščíková

Přečtěte si také