reklama

Velikonoce v blankytně modré barvě: Vytvořte bylinkovou zahrádku a vejce obarvěte zelím

Simona Sedláčková
4. dubna 2021
Jak by se vám líbily velikonoční dekorace vybarvené stejně jako sluncem prozářená jarní obloha a provoněné čerstvými bylinkami? Ukážeme vám, jak vykouzlit bleděmodré kraslice z červeného zelí i jak si vytvořit bylinkovou zahrádku z krabičky od vajec.
reklama

Vytvořte si dekoraci zjarních bylinek

Co budete potřebovat

Jak budete postupovat

1. Do krabičky od vajec nasypte trochu zrní nebo semínek. Je jedno, jaké vyberete, mají pouze dekorační funkci. I kyž hlavní zdobnou úlohu budou mít tradiční jarní bylinky, jako je popenec, hluchavka nebo obyčejná kopřiva.

Zbílých vajíček vytvořte vázičky na bylinky. Vajíčko špendlíkem několikrát propíchněte na užší špičce vajíčka a opatrně odloupněte kousky skořápky, až vytvoříte dostatečně velký otvor. Obsah vajíčka promíchejte opačnou stranou lžičky a vylijte do misky.

2. Vzniklé skořápkové vázičky naplňte vodou a vložte do nich libovolné jarní bylinky. Vázičky, odrátkované kraslice i půlky skořápek naaranžujte do připravené krabičky od vajíček.

I hrnek se umí tvářit jako vázička

Zbylé bylinky a jarní květiny vyskládejte do obyčejného hrnečku svodou. Využijte klidně i obyčejné kopřivy.

Dejte se do malování velikonočních vajíček

Dívali jste se vobchodech a nikde jste nenašli bleděmodrou barvu na vajíčka? Možná jste nehledali na správných místech! Pro blankytně modré barvivo musíte do oddělení zeleniny, překvapivě pro červené zelí. Ano, o krásně modré skořápky vajíček se postarají listy červeného hlávkového zelí.

Do hrnce svodou dejte vařit asi půl menší hlávky zelí, samozřejmě pokrájené, se 2 dcl octa a přidejte vajíčka sbílou skořápkou. Skořápky hnědých vajíček by zelí obarvilo spíš do zelena.

Jak vytvořit šedé kraslice?

Uvařte bílá vajíčka vborůvkovém kompotu. A pokud chcete docílit efektního mramorování, tak čerstvě obarvená vajíčka promněte vdlaních strochou slámy nebo sena. Čerstvá barva se ošoupe a vytvoří efekt odřených nebo mramorovaných vajec.

Také se vám na vajíčkách tvoří nepěkné skvrny vmístě, na kterém vajíčko po vytažení zbarevné lázně leželo? Vytvořte si pro ně špendlíkovou síť! Špendlíky napíchejte do podložky, například kousku polystyrenu a obarvená vajíčka na nich nechte oschnout.

Přidejte další přírodní dekorace

K blankytně modré barvě se krásně hodí všechny přírodní tóny šedé. Najdete je na klasických jarních kočičkách i na peříčkách některých slepic i exoticky se tvářících perliček.

Kdy budou Velikonoce v roce 2022, zjistíte zde.

S kočičkami v jarních dekoracích šetřete! Potřebují je včely i čmeláci, jako první potravu:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama