Vánoce

30. listopadu 2020 08:00

redakce Prima Zoom

Minimalistické Vánoce působí uklidňujícím dojmem a nejsou kýčovité. Jak si je vytvořit?

Pokud máte dost všemožných postaviček sněhuláků, křiklavě barevných ozdob nebo umělohmotných stromků, udělejte si minimalistické Vánoce. Níže najdete několik tipů, jak jich docílit u sebe doma.

Minimalistické Vánoce se hodí do moderních jednoduchých interiérů nebo třeba do venkovských chalup. Základem je nic nepřehnat a řídit se pravidly minimalismu. Volte střídmější barvy, přírodní materiály a vždy se řiďte tím, že méně je více.

Věncům stačí mašle

Občas máme tendenci to se zdobením vánočních věnců přehnat. Pomocí tavicí pistole nalepíme ozdoby nebo třeba perníčky, přidáme mašli, šišky… a najednou je toho všeho tak nějak moc. Udělejte obyčejný věnec zchvojí a uvažte na něj širokou červenou stuhu. A je to. První krok kminimalistickým Vánocům je hotový. Pokud chcete více zdobný a přesto minimalistický věnec, udělejte věnec asymetrický.

Jak nazdobit stromeček

  • Použijte perníčky. Vždy do nich před upečením udělejte dírku, abyste je potom mohli pomocí mašle navázat na stromeček nebo je třeba propojit provázkem a vytvořit znich řetěz. Perníčky přivolávají nostalgii a vypadají elegantně. Zkuste knim použít červenou stužku a uvidíte, jak úžasně zazáří na stromečku.
  • Obmotejte stromeček světélky. Nic víc nepotřebujete. Pokud máte živý stromek, proč jeho přirozenou krásu schovávat za hromady ozdob?
  • Použijte pár elegantních skleněných ozdob. Ty jsou vánoční klasikou, a ačkoli jsou zdobené a barevné, vmalém množství nepůsobí kýčovitě. Mezi jehličím krásně vyniknou.

Vyrobte dekorace zpřírodních materiálů

Zajděte si do lesa a naberte větvičky, klacíky, šišky, žaludy, šípky, zkrátka, co vám padne do oka. Doma zpřírodnin můžete vytvořit jednoduché, ale efektní dekorace. Když je doplníte vatou namísto sněhu, vzniknou úžasné zimní ozdoby. Vše bude decentní a vkusné. Můžete dokonce vyrobit celý betlém!

Vytvořte netradiční svícny

Adventní čas máme spojený se zapalováním čtyř svíček. Můžeme si ale vytvořit jednoduché svícny, které vypadají minimalisticky a elegantněji než klasický adventní věnec. Nápadů je mnoho. Úžasné jsou třeba industriální svícny zbetonu nebo svícínky ze zavařovaček.

Zabalte dárky jednoduše

Vyhněte se nevkusným balicím papírům, které se vyrojí vprosinci vobchodech. Sáhněte po základním balicím papíru za pár korun a dekorujte si ho podle sebe. Můžete použít tiskátka zbrambor, jablek nebo vykrajovátek na cukroví! Skvělá technika balení dárků je i japonská furoshiki. Dárky zabalíte do kusu látky. Je to jednoduché a vypadá to skvěle. Minimalisticky.

Další vánoční nápady:

Sdílejte článek

Přečtěte si také