návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Minimalistické Vánoce působí uklidňujícím dojmem a nejsou kýčovité. Jak si je vytvořit?

hm , Vydáno: 30.11.2020
Pokud máte dost všemožných postaviček sněhuláků, křiklavě barevných ozdob nebo umělohmotných stromků, udělejte si minimalistické Vánoce. Níže najdete několik tipů, jak jich docílit u sebe doma.

reklama

Minimalistické Vánoce se hodí do moderních jednoduchých interiérů nebo třeba do venkovských chalup. Základem je nic nepřehnat a řídit se pravidly minimalismu. Volte střídmější barvy, přírodní materiály a vždy se řiďte tím, že méně je více.

Věncům stačí mašle

Občas máme tendenci to se zdobením vánočních věnců přehnat. Pomocí tavicí pistole nalepíme ozdoby nebo třeba perníčky, přidáme mašli, šišky… a najednou je toho všeho tak nějak moc. Udělejte obyčejný věnec z chvojí a uvažte na něj širokou červenou stuhu. A je to. První krok k minimalistickým Vánocům je hotový. Pokud chcete více zdobný a přesto minimalistický věnec, udělejte věnec asymetrický.

Věnec nemusí být složitý!
Autor: unsplash.com Věnec nemusí být složitý!

Jak nazdobit stromeček

  • Použijte perníčky. Vždy do nich před upečením udělejte dírku, abyste je potom mohli pomocí mašle navázat na stromeček nebo je třeba propojit provázkem a vytvořit z nich řetěz. Perníčky přivolávají nostalgii a vypadají elegantně. Zkuste k nim použít červenou stužku a uvidíte, jak úžasně zazáří na stromečku.
  • Obmotejte stromeček světélky. Nic víc nepotřebujete. Pokud máte živý stromek, proč jeho přirozenou krásu schovávat za hromady ozdob?
  • Použijte pár elegantních skleněných ozdob. Ty jsou vánoční klasikou, a ačkoli jsou zdobené a barevné, v malém množství nepůsobí kýčovitě. Mezi jehličím krásně vyniknou.
S ozdobami šetřete!
Autor: unsplash.com S ozdobami šetřete!

Vyrobte dekorace z přírodních materiálů

Zajděte si do lesa a naberte větvičky, klacíky, šišky, žaludy, šípky, zkrátka, co vám padne do oka. Doma z přírodnin můžete vytvořit jednoduché, ale efektní dekorace. Když je doplníte vatou namísto sněhu, vzniknou úžasné zimní ozdoby. Vše bude decentní a vkusné. Můžete dokonce vyrobit celý betlém!

Výsledek je perfektní!

Betlém z přírodních materiálů: Vytvořte dekoraci a hračku pro děti zároveň

Závěsný věnec

Závěsné věnce přečkají dětské hry i zvířecí tlapky. Vytvořte dekorace z větviček, svíček i stuh

Vytvořte netradiční svícny

Adventní čas máme spojený se zapalováním čtyř svíček. Můžeme si ale vytvořit jednoduché svícny, které vypadají minimalisticky a elegantněji než klasický adventní věnec. Nápadů je mnoho. Úžasné jsou třeba industriální svícny z betonu nebo svícínky ze zavařovaček.

Nakonec už jen umístěte svíčky

Vánoční svícínky z betonu vyrobíte snadno v plastových kelímcích

Jak si vyrobit vánoční svícen ze zavařovačky?

Vánoční svícen ze zavařovačky vyrobíte i s dětmi

Zabalte dárky jednoduše

Vyhněte se nevkusným balicím papírům, které se vyrojí v prosinci v obchodech. Sáhněte po základním balicím papíru za pár korun a dekorujte si ho podle sebe. Můžete použít tiskátka z brambor, jablek nebo vykrajovátek na cukroví! Skvělá technika balení dárků je i japonská furoshiki. Dárky zabalíte do kusu látky. Je to jednoduché a vypadá to skvěle. Minimalisticky.

Nebo použijte japonskou techniku furoshiki
Autor: istock.com Nebo použijte japonskou techniku furoshiki

Další vánoční nápady:

Korkové špunty nikdy nevyhazujte!

Originální vánoční výzdoba z korkových špuntů: Vytvořte věnce, stromečky i řetězy

Co takhle Vánoce ve skandinávském stylu?

Vánoce ve skandinávském stylu. Jak si vyzdobit byt a vytvořit pohodovou náladu

reklama

Článek je zařazen v: Vánoce , minimalismus , dekorace

reklama

Přečtěte si také