Milujete vůně? Inspirujte se 15 tipy na originální a stylové aromalampy

Ze všech našich smyslů asi nejčastěji zanedbáváme čich. Měli bychom si ale uvědomit, že díky němu si můžeme vychutnávat naše oblíbená jídla a nápoje. Další jeho předností je, že nám poskytuje možnost relaxace, odbourání stresu, načerpání sil nebo podporuje paměť, a to prostřednictvím aromaterapie. Vybrali jsme pro vás několik tipů na aromalampy, které pohladí nejen čichové buňky, ale potěší i vaše oko.

1. Klasické aromalampy na čajovou svíčku

Tato libůstka milovníků čínské filozofie se skládá ze dvou dílů. Do každého znich můžete vložit vlastní svíčku a taky vosk nebo olej. Můžete si libovolně kombinovat vaše dvě oblíbené vůně, které se doplňují stejně jako ženský jin a mužský jang.

Koupíte na www.risesnu.cz, cena je 239 Kč.

Eden aromalampa se soškou Buddhy a oblázky, bílá

Pokud máte zařízený byt vbuddhistickém stylu, může být tato třídílná aromalampa skvělým designovým prvkem za dobrou cenu. Skládá se zkeramiky, skla, kovu a oblázků. Nabízí se také včerné variantě.

Koupíte na www.risesnu.cz, cena je 269 Kč.

Keramická aromalampa bílá s hroznem

Kdo miluje miniatury a preferuje staročeský nebo obecně rustikální interiér, bude se mu tato stylová keramická aromalampa líbit. Svým vzhledem připomíná klasická kamna, na kterých se ohřívá konvička s čajem. Uvnitř kamen je také malý pekáček.

Koupíte na www.velkykosik.cz, cena je 279 Kč.

Designová aromalampa spirála

Minimalistický styl využívající prvky kovu a skla perfektně doplní designová aromalampa ve tvaru spirály smističkou ze skla. Vespod umístíte čajovou svíčku a do mističky můžete nalít buď esencilání olej, nebo vložit vonný vosk.

Koupíte na www.risesnu.cz, cena je 159 Kč.

Aromalampa "WOODEN FRAME"

Čistý vzhled této aromalampy osvěží každý interiér, který využívá přírodní materiály, jako je třeba dřevo a kámen. Tuto voňavou dekoraci můžete umístit nejen do obývacího pokoje nebo ložnice, ale třeba také do koupelny.

Koupíte na www.shop.in-spirace.com, cena je 259 Kč.

Aromalampa BALI CERAMICS

Díky mozaikovým otvorům vytvoří tato aromalampa zajímavé světelné efekty a příjemnou intimní atmosféru. Seženete ji vbarvě přírodní slonoviny. Vkusný set se skládá ze tří částí. Nádobka na olej je odnímatelná, což oceníte především při jejím čištění.

Koupíte na www.dedra.cz, cena je 399 Kč.

Aromalampa CURC

Luxusní designovou keramickou aromalampu pořídíte vbílo-stříbrných odstínech. Nabízí neotřelý a jednoduchý design tvaru písmene „C“. Perfektně doladí vaše moderní kousky nábytku.

Koupíte na www.bighome.cz, cena je 792 Kč.

Yankee CandleWinter Village aromalampa strom

Svíčky této značky zná snad každý. Ale už jste taky slyšeli o Yankee Candle aromalampě? Vybraný kousek pochází znádherně nostalgické zimní kolekce. Venku je tma, padá sníh nebo lehce poprchává a vy se kocháte pohledem na miniaturu zlatých stromků sbílou mističkou a příjemným světýlkem zčajové svíčky. Navíc se zmističky line libá vůně vašeho oblíbeného vosku.

Koupíte na www.yankeesvicky.cz, cena je 665 Kč.

Ashleigh & Burwood – aromalampa Lunar Eclipse

Jedinečná designová aromalampa v nebeských tónech modrých odstínů je inspirována jasnou oblohou. V kombinaci s vaší oblíbenou esencí provoní celý váš byt. Měkké světlo hořící svíčky hřejivou atmosféru vašeho domova.

Koupíte na www.svetbytovychvuni.cz, cena je 590 Kč.

Aromalampa keramická Lago, 20 cm, černá – papillon

Přemýšlíte o nějaké dekoraci, která by se vám hodila do bytu? Váš moderní interiér může podtrhnout tato designová keramická aromalampa. I když ji nebudete zapalovat každý den, poslouží jako parádní doplněk vašeho interiéru. Vnější část aromalampy je černá a vnitřní stříbrnáelegantně odráží světlo ze svíčky.

Koupíte na www.decoronlone.cz, cena je 998 Kč.

2. Elektrické aromalampy

Porcelánová elektrická aromalampa Lightlia

Elegantní elektrická aromalampa z bílého porcelánu s jemným dekorem inspirovaným květinami dotváří relaxační atmosféru a navozuje pocit čistoty a jednoduchosti. Vrchní barevná část lampy připomíná okvětní kalich a vyzývá k přidání vonné esence. Vonné molekuly vybraných éterických olejů se uvolňují šetrným kontrolovaným zahříváním. Aromalampa obsahuje jednu žárovku a odpařování probíhá současně se zapnutím lampy. Provoní prostory od 40 do 100 m2.

Koupíte na www.mydloteka.cz, cena je 1428 Kč.

Yankee Candle – Scenterpiece aromalampa ECLIPSE s časovačem

Tato novinka vypadající na první pohled jako tříbarevný květináč zapadne téměř do jakéhokoliv interiéru. Keramická elektrická aromalampa působí velmi vkusně. Do horní části se vkládá vonný vosk, který se rychle rozvoní. Výhodou je, že můžete vosk vyměnit kdykoliv za jiný, aniž by ten původní vkalíšku musel ztuhnout.

Koupíte na www.yountry-rose.cz, cena je 1199 Kč.

2. Aroma difuzéry

Lanaform Aroma difuzér Java LA120315

Tento bílýkeramickýaroma difuzérJava sbarevným osvětlenímvytváří společně se studenou párou dokonalou relaxační atmosféru. Stačí jej pouze naplnit vodou a přidat několik kapek esenciálního oleje podle vlastní volby. Krásný moderní design vytváří zdifuzéru vkusný bytový doplněk.

Koupíte na www. zdravionline.cz, cena je 1570 Kč.

Aroma osvěžovač vzduchu MODENA SOEHNLE 68087

Difuzér pro osvěžení vzduchu Modena se dokonale sladí s vašimi parketovými podlahami či dřevěným nábytkem. Rozšiřuje tak designovou řadu BAMBOO, která vám přináší i kuchyňskou a osobní váhu. Zhasněte světla a udělejte si večerní hodinku aromaterapie.

Koupíte na www. leifheit-shop.cz.cz, cena je 1899 Kč.

Aromacare Zen, světlé dřevo

Designový aroma difuzér sosvětlením vytváří pomocí ultrazvuku jemnou páru, tedy zvlhčovač vzduchu. Stačí naplnit nádobku studenou vodou astisknout tlačítko. Přidáním esenciálního oleje funguje zen aroma difuzér jako osvěžovač vhodný prorelaxaci, ale připoužití konkrétních je olejů přínosný ik léčbě neduhů jako rýma či bolest hlavy.

Koupíte na www. bezdoteku.cz.cz, cena je 1290 Kč.

(SP)


Přečtěte si také