7 DIY osobností: Jaký jste typ kutila?

Rádi děláte vše kolem domu a zahrady sami? Společnost Harris udělala průzkum a kutily rozdělila do sedmi DIY skupin. Jaký typ kutila jste vy? Jsme si jistí, že se v jednom z popisů určitě poznáte, nebo alespoň někoho ze svého okolí.

Práce odborníků je dražší a dražší a navíc profesionálové mají plné ruce práce a tak bychom se nové podlahy taky nemuseli dočkat. I přesto, že i další Evropané berou do ruky nářadí čím dál častěji, zachovali jsme si své jméno. Češi jsou ve světě známí jako národ kutilů. Harris vytvořil profil 7 DIY typů. Jaký typ kutila jste vy?

Zdráhavý

Nejenže mají doma pouze pár starý štětců a ztrouchnivělých válečků pod vrstvou prachu vkůlně, ale ani se do vymýšlení nových projektů moc nehrnou. Poznáváte se? Máme pro vás tip. Vezměte to postupně. Začněte něčím menším, to vám dodá odvahu jít do další výzvy.

Obsesivní

Můžou se zdát být až fanatičtí. Ale pokud vidí vpráci smysl, jsou jí oddaní. Na rozdíl od zdráhavého typu mají vkůlně všemožné nářadí a náčiní. Pro jistotu rovnou nahradí kusy. Navíc jsou vždy nadšení poradit někomu blízkému, ale také prodavači vobchodě sbarvami.

Impulsivní

Impulsivní kutil je pravým opakem Plánovače. Projekty většinou začíná vpátek večer po skleničce červeného, když si všimne, že malba vobývacím pokoji už není to, co bývalo. Nic nemá připravené a do práce se hrne po hlavě.

Nemotorný

Pak jsou mezi námi i méně šikovní. Ti do práce dají své srdce a nadšení. Bohužel okolí jejich entusiasmus málokdy ocení. Jejich snažení většinou skončí katastrofou, kde je již potřebná práce profesionála.

Plánovač

Vše má skvěle naplánované a připravené. Prostor má vykliezný a přesně ví, co bude dělat. Někdy se však tak zabere do práce, že zapomene sledovat čas. Takže zvíkendové rekonstrukce se jednoduše může stát projekt na celé prázdniny.

Uchvácený

Chce udělat všechno, ale neudělá nic. Uchvácený typ kutila je člověk, který touží přestavět dům i zahradu od základu a nejlépe ihned. Naběhne do obchodu snábytkem a nářadím. Ale je toho tolik, že neví, kde začít a tak je jeho snažení brzo u konce.

Nespolehlivý

Jsou plní odhodlání. Naběhnou do obchodu a opravdu nakoupí vše potřebné. Strhají staré tapety, rozdělají barvy a pustí se do práce. Nadšení je však brzy přejde a plány se nestanou skutečností. Za chvilku začíná film a tohle schováme za skříň, tady pověsíme obraz a sem dáme kytku – to nepůjde vidět.

KZ


Přečtěte si také