Narozeninové kytice: Jaké květiny vám přisoudily hvězdy i pozemská příroda?

Téměř každý z nás má svou oblíbenou květinu a ne vždy se shoduje zrovna s tou, kterou nám přisuzují hvězdy. Pokud však pořizujete kytici k narozeninám pro milovníka horoskopů, předpovědí a tajemna, máme pro vás pár rad, jaké květiny by v pugétu měly hrát prim. Zároveň jsou to květiny, které mají přibližně v daném období i svou sezonu.

Leden – sněženka

V lednu, pokud je dostatek slunečných dnů, už často začínají sněženky nesměle vystrkovat své hlavičky. Však také podle viktoriánské květomluvy značí sněženky útěchu a naději. Možná naději v příchod něčeho nového, nového roku, jara, nového života i životní síly.

Únor – fialka

Jakmile zima zahlásí, že jí pomalu začíná docházet dech, v trávnících a pod keři se začnou objevovat drobné kvítky fialek. O co jsou menší, o to silnější je jejich vůně. Skromné fialky značí v květomluvě věrnost, zdrženlivost a ctnost, pokoru i upřímnost a skromnou lásku. Není však úplně jisté, jestli dnešní ženy upřednostní skromnou kytičku fialek před kyticí růží. Na druhou stranu, květy fialek jsou jedlé, tak jimi ozdobte narozeninový dort nebo zákusky a uvidíte, jakou bude mít oslavenec radost.

Březen – narcis

Květinou měsíce března je narcis. Tyhle květiny jsou možná trochu nespravedlivě pojmenované podle Narcise, muže z řecké mytologie, který miloval sám sebe. Ale při pohledu na jejich zářivě žluté květy jim jméno jistě odpustíme. Jinak narcisky podle květomluvy značí galantnost, pozornost, úctu a sluneční svit, ale také neopětovanou lásku.

Duben – sedmikráska

Věděli jste, že sedmikrásky jsou prý ty nejlepší květiny pro čerstvé matky? Jejich něžné a neuvěřitelně odolné kvítky zvládnou snad úplně jakékoliv počasí a podle květomluvy značí mateřskou lásku, plodnost, čistotu, věrnost a nevinnost. Pokud se vám drobné sedmikrásky zdají příliš obyčejné, pak zvolte tvarem podobné gerbery.

Květen – konvalinka

Konvalinky dříve bývaly oblíbené svatební květiny. Jejich něžný půvab značí skromnost, mládí, čistotu duše, pokoru a nevinnost. Co na tom, že konvalinky jsou ve skutečnosti pěkně jedovaté! Pro jejich okouzlující vůni je milují snad všechny ženy.

Červen – růže

Již od starověku jsou ušlechtilé růže spojovány s láskou, vášní, krásou, ale i úctou až uctíváním. S růžemi to však není vůbec jednoduché. Každá barva má v květomluvě trochu jiný význam, ale červenou růží potěšíte snad úplně každou ženu bez ohledu na její měsíc narození nebo věk.

Červenec – ostrožka

Květy ostrožky stračky připomínají na první pohled tělo delfína a odtud je odvozeno i jejich latinské jméno Delphinium. I jejich barva je barvou moře, pěstují se ve všech odstínech modré barvy, někdy jsou i bílé nebo narůžovělé. Ale všechny jsou velmi krásné a podle květomluvy značí pozitivní mysl, otevřené srdce a veselou povahu. Samé skvělé vlastnosti!

Srpen – mečík

Mečík je jednoduše dlouhý, a rovný, vlastně skutečně jako meč, a dokonce i podle květomluvy opěvuje samé rytířské vlastnosti. Sílu, velkorysost, morálku a čest. Kytice mečíků neboli gladiolů, potěší zaručeně každého, kdo se narodil na vrcholu léta, v srpnu.

Září – astra

Astry patří mezi velmi oblíbené květiny se zvláštní, jemně nahořklou vůní. Jakmile si k astře přičichnete, hned budete vědět, jak vodí přicházející podzim. Podle květomluvy květy aster vyjadřují víru, moudrost a odvahu.

Říjen – měsíček

Měsíček patří mezi květiny, které buď milujete, nebo nesnášíte, možná pro jeho zvláštní vůni. Symbolizuje nekonečnou lásku, ale i smutek a žal. Možná stesk za končícím létem. Ale v každém případě měsíček vypadá jako žhavé, zářivé sluníčko a ještě má pro nás spoustu léčivých účinků.

Listopad – chryzantéma

Znáte snad lepší květinu pro měsíc listopad? Ve chvíli, když už to na zahradách vypadá, že je všem květům konec, rozkvetou nádherné chryzantémy, s bohatou paletou barev a nezaměnitelnou vůní. Tyto květiny značí naději, přátelství, optimistický pohled na svět, ale i morální čistotu a lásku.

Prosinec – cesmína

Není to sice úplně květina, ale keř s červenými plody, ale pro prosincové období Vánoc je cesmína určitě ta pravá. Značí štěstí, plodnost, veselí a radost do života.

Sdílejte článek

Přečtěte si také