reklama

3 báječné silvestrovské tipy na zdravé pohoštění z ovoce

Simona Sedláčková
28. prosince 2019
Očekáváte silvestrovskou či novoroční návštěvu rodiny a přátel a rádi byste pro ně připravili občerstvení, které bude překvapivé na pohled a které nepřidá další nezdravé kalorie, kterých bylo v období Vánoc až až? Připravujete pro ně barevné špízy, ovoce v kornoutku i vyskládanou mísu.
reklama

Barevné špízy zovoce

Připravte si ovoce podle chuti a momentálních možností, očistěte je, případně oloupejte a nakrájejte na větší kostičky. Ty pak napichujte na dlouhé špejle a vyskládejte na servírovací talíř. Všichni ocení, že se při konzumaci neušpiní od sladké ovocné šťávy a vy po večírku jen vyhodíte špejle a umyjete talíř. Ovocné špízy budou skvělou náhradou tradičních obložených chlebíčků.

Ovoce vkornoutku na zmrzlinu

Obyčejné oplatkové kornoutky nebo mističky na zmrzlinu výborně poslouží i při servírování ovoce. Ovoce omyjte a řádně osušte, aby se oplatky nerozmáčely, a pak ho nakrájené vyskládejte do misek a košíčků. Můžete přidat i párátka na napichování ovocných kostek bez zašpinění rukou.

Vyskládaná mísa

Sovocem si můžete i pěkně vyhrát. Umyté a nakrájené kousky poskládejte kolem rozpůlené hrušky, která vytvoří tělo páva. Barevné ovoce vykouzlí působivý paví ocas.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama