Pokojové květiny

21. července 2017 06:00

Tereza Javorová

Konec štípanců! 6 rostlin, které zaručeně odpuzují komáry. Vypěstujte si je doma

Tyto rostliny vám doma budou nejen krásně vonět, tvořit útulnou atmosféru a ochucovat jídlo při vaření. Slouží i jako přírodní repelent, který odpuzuje komáry! Rozlučte se s bolestivými štípanci.

Nic neotravuje letní pobyt na hospodské zahrádce, na koupališti nebo při kempování tak, jako otravní komáři. A co potom, když se dostanou do vaší ložnice. Venku se přece jen můžete nastříkat koupeným repelentem, ale doma s ním do postele těžko polezete. Pokud ale uvnitř vašeho domova rozmístíte tyto rostliny, komáři si návštěvu dobře rozmyslí.

Které rostliny zaručeně odpudí komáry?

Jejich pěstování není vůbec složité. Jedná se o základní bylinky, které denně používáme, ale nikdy nás nenapadlo, jaké mají zázračnou funkci. Do vaření, na čaj nebo do salátů je proto nepoužívejte všechny a vždy si nechejte alespoň pár stonků vonět doma na parapetu.

Bazalka

Tato nejběžnější bylinka, kterou si doma nejčastěji pěstujeme, má další nesmírné plus kromě toho, že je základem fantastické italské kuchyně. Dokáže odpudit komáry!

Meduňka

Tato superrostlina vás dokáže nejen uklidnit, uvolnit od stresu, přivodit dobré spaní, ale pokud ji rozdrtíte v dlaních a potřete si s ní tělo, bude účinkovat jako přírodní repelent.

Levandule

I když si levanduli vystavíte doma pro její úžasný vzhled a omračující vůni, zároveň se zbavíte otravných komárů.

Měsíček lékařský

Ačkoliv měsíček vypadá neškodně a mastička z jeho výtažku až zázračně pomáhá, pro komáry je doslova nebezpečný. Obsahuje látku pyrethrin, která dokáže ochromit nervový systém hmyzu.

Rozmarýn

Roste téměř jako plevel, který byste neměli celý naškubat k pečené rybě nebo masu. Působí totiž i jako přírodní repelent, měl by mít tak své stálé místo na vašem parapetu!

Máta

Než si ji celou natrháte do mojita nebo si z ní uvaříte čaj, nechejte si pár stonků v květináči u okna. Komáři si kvůli jejímu odéru vlétnutí do místnosti rozmyslí.

(as)

Podívejte se do galerie, jak vtipně se dají bylinky pěstovat, pokud nemáte dost květináčů:

Další články:


Přečtěte si také