Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kdy je čas sklidit podzimní květák?

Mlha, nižší teploty – to jsou ideální podmínky pro květák.
Vydáno: 16.10.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pravděpodobně máte květák pořád ještě na záhoně. Pokud nezačnou mrazy, klidně ho tam ještě nechte, květák potřebuje teplotu pod 20 °C, má rád mlhy, které přinášejí vlhko a vláhu pro listy. My jsme dnes zvyklí koupit v obchodě cokoliv kdykoliv, kdo ale pěstuje květák, ví že květák prospívá na jaře a na podzim, v létě se mu tolik nedaří, takže se v domácím pěstování nesklízí.

Jinak je ale květák velmi náročná zelenina: má rád opravdu hodně výživy, takže musíte hodně hnojit chemicky nebo do půdy před výsadbou vpravit hodně organického hnojiva (kompost či hnůj). Dále pak potřebuje nejen závlahu zespodu, což lze řešit při intenzivnějším pěstováním rozvodem hadic či trubek s vodou, ale chce i vláhu na listy, takže je nutné ho zalévat. Podívejte se na video v úvodu článku, kde najdete další informace.

Podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli po obědě na Primě. Pokud jej nestihnete, tak pak v archivu u nás na webu na Prima PLAY.

Baví vás zahradničení? Inspirujte se v naší Encyklopedii.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Chryzantémy zvané listopadky jsou symbolem podzimu

Chcete, aby vám chryzantémy dlouho kvetly? Poradíme, jak vybrat

Postřik rostlin

Ocet, olej, saponát: skvělý domácí přípravek proti škůdcům u kytek

Azalka/Azalea indica

ZELENÁ ABECEDA. Jak pěstovat pokojové rostliny (1. část A–F)

Článek je zařazen v:
Reklama