Bydlení

19. dubna 2021 14:00

redakce Prima Zoom

10 věcí, které zpříjemní bydlení každému člověku

Jste doma spokojení, ale něco tomu bydlení přeci jen chybí? Ten pocit je správný. Bytům často scházejí maličkosti, které dokážou život kompletně proměnit. Detaily jsou podstatné. Můžeme mít moderní spotřebiče, ale bez křesla bude bytu chybět pohodlí…

Vybrali jsme deset věcí, některé drobné, jiné větší, které dokážou pozvednout bydlení, zpříjemnit ho a zařídit, abyste se doma cítili pohodlně i bezpečně.

Jídelní stůl

Dobře, ten máme všichni, ale jaký? Mnohdy se jedná o stůl přistrčený ke stěně v kuchyni. Přitom je jídlo tak důležité. Nejde jen o to dostat do sebe kalorie, ale také si oběd či večeři užít. Ideální je přesunout jídelní stůl do obývacího pokoje (pokud nemáte samostatnou jídelnu). Pořiďte si kvalitní stůl z masivu. Pokud nechcete nebo nemůžete investovat do nového, podívejte se po internetových bazarech. Stůl z masivu můžete navíc snadno opravit a natřít ho na nějakou zajímavou barvu!

Kusové koberce

V Česku se rozšířil ne zrovna dobrý zvyk zakrýt celou plochu podlahy kobercem. Je to škoda zejména tam, kde je parketová nebo dřevěná podlaha! Sáhněte raději po kusových kobercích, které dokážou celý interiér pozvednout. Výhodou je, že jejich cena nemusí být astronomická. Samozřejmě se dají pořídit extra drahé perské koberce, ale designové kousky za mnohem nižší ceny najdete i na e-shopech.

Kořenky

Koření většinou skladujeme v pytlíčcích z obchodu, což nevypadá nijak hezky. Koření tak většinou skončí zastrčené ve skříňce. To je přitom škoda, vždyť koření vděčíme za většinu vůní v kuchyni. Pořiďte si třeba i bazarové kořenky a vystavte koření hezky na odiv. Dobře uzavíratelné kořenky mají také tu výhodu, že se do jejich obsahu nepustí potravinoví moli, kteří se do pytlíčku dostanou bez problémů.

Výrazné zrcadlo

Ze zrcadla se může stát výrazná dekorace. Zrcadla neslouží jen k tomu, abychom se do nich podívali, než půjdeme do práce. Opticky zvětšují prostor, a pokud mají zajímavý rám, získají si pozornost. Zkuste jeden obraz na stěně nahradit zrcadlem. Uvidíte, že interiér najednou bude vypadat úplně jinak.

Difuzér

Vonné svíčky interiér provoní jen na chvíli, lepší službu udělají difuzéry. Buď si je můžete pořídit, stojí většinou několik set korun, nebo si můžete difuzér vyrobit. Když bude mít interiér jasnou vůni, bude působit příjemněji a pohodlněji.

Polštářky

Nic nepomůže pohovce nebo posteli tolik jako pár polštářů s povlaky z výrazných materiálů. Může se jednat o strukturu textilie i o vzor. Gauč hned bude vybízet k tomu, abyste si na něm odpočinuli.

Kvalitní povlečení

Využijte slev a pořiďte si povlečení z kvalitní bavlny. Spí se v něm mnohem lépe. Odvádí pot, je lehké, působí příjemně na dotek. Dejte mu přednost před saténem nebo povlečeními s potisky, které většinou za design skrývají méně kvalitní materiál.

Velké pokojovky

Africká fialka sice kvete, ale moc přírody do bytu nevnese. Soustřeďte se na pokojovky, které dokážou vyrůst do výšky i do šířky. Po čase budete mít v pokoji příjemnou domácí džungli. Rostliny vnesou život do interiéru a některé dovedou i čistit vzduch.

Pohodlné křeslo

Můžete ho proměnit v dominantu pokoje. Stačí jedno postavené v rohu, k němu lampička a stolek na odkládání knih. Příjemný relaxační kout je hned hotový.

Několik lamp

Už dávno odzvonilo časům, kdy se od stropu věšel jeden veliký lustr, který měl ozářit celou místnost. Teď se dává přednost několika lampám, které navozují útulnější atmosféru. Na rozdíl od jasného bílého světla lustru vydávají různě tlumená a teplá světla, která navozují pohodu.

Další tipy pro příjemné bydlení:


Přečtěte si také