návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jaký čaj se hodí k vašemu znamení zvěrokruhu? Raci rádi klasický černý čaj, Střelcům chutná rooibos

Lenka Valjentová , Aktualizováno: 31.05.2021
Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu
Autor: istock.com Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu
Jak se zahřát v mrazivém počasí a ještě prospět svému zdraví? Přece čajem! Snad ani není nic lepšího než teplý šálek voňavého nápoje, který zahřeje, a zažene tak všechny chmury. Čaje i nečaje k zimě prostě patří a jestli ještě nevíte nebo se nemůžete rozhodnout, který je právě pro vás ten nejlepší, tak se podívejte, který byste měli pít podle data svého narození. Tak například Raci vyhledávají naprostou klasiku, a tak nepohrdnou tradičním černým čajem, Býci ocení nápoj nevšední, který umí povzbudit jejich mysl i tělo, jako je Yerba maté, tradiční nápoj jihoamerických indiánů, Lvům imponují starobylé kvetoucí čaje, které se údajně připravovaly výhradně pro čínské císaře, a Kozorozi si potrpí na kvalitu a tradici a když mají chuť na čaj, chtějí prostě skutečný čaj a za něj je považovaný čaj zelený.

reklama

Beran (21. 3.–20. 4.)

Vzácný žlutý čaj pro vnitřní klid

Akční Berani rádi zkoušejí nové a neobvyklé věci i chutě, proto je pro ně ideální mimořádně vzácný žlutý čaj, který se vyrábí z pouze křehkých pupenů čajovníku čínského. Pravidelné popíjení zlatožlutého nálevu s medovou chutí přivolává vnitřní klid a harmonii a to se Beranům, kteří potřebují ve svém vlastním zájmu zvolnit a zklidnit, hodí.

Z čajů z českých bylin lidem narozeným ve znamení Berana nejvíce prospívají uklidňující odvary a nálevy z kozlíku lékařského nebo třezalky tečkované.

Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: Býci ocení nápoj Yerba mate, tradiční nápoj jihoamerických indiánů z cesmíny paraguayské
Autor: istock.com Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: Býci ocení nápoj Yerba mate, tradiční nápoj jihoamerických indiánů z cesmíny paraguayské

Býk (21. 4.–21. 5.)

Yerba maté, tradiční nápoj jihoamerických indiánů

Temperamentní Býci ocení nápoj nevšední, který umí povzbudit jejich mysl i tělo. Přesně tohle splňuje Yerba maté, tradiční nápoj jihoamerických indiánů z cesmíny paraguayské z amazonských pralesů. Zemitý a řízný nápoj odstraňuje únavu, podporuje přirozenou obranyschopnost a pomáhá s detoxikací těla, což jsou pro Býky vítané bonusy.

Z čajů z českých bylin a koření se pro Býky hodí nálevy z podbělu lékařského či divizny velkokvěté, protože se s velkou pravidelností potýkají s kašlem a rýmou.

KOZLÍK LÉKAŘSKÝ: Jak pěstovat přírodní lék proti stresu a nespavosti

KOZLÍK: Jak pěstovat přírodní lék proti stresu a nespavosti

Máte kašel? Bolí vás klouby? Nasbírejte si podběl na čaj, sirup a obklad

Máte kašel? Bolí vás klouby? Nasbírejte si podběl na čaj, sirup, med nebo obklad

Blíženci (22. 5.–21. 6.):

Exotický modrý čaj mění barvu

Zvídaví a neklidní Blíženci obecně čaje a nápoje hodně často střídají a rádi experimentují. Tím pravým je pro ně modrý čaj z exotických květů klitorie ternatnské, který řeší problémy s očima i padáním vlasů, tlumí úzkost i zpomaluje stárnutí. Blíženci ale spíše ocení neobyčejnou tyrkysovou barvu nápoje, kterou mohou s pomocí citronu změnit podle své nálady na fialovou.

Z čajů z českých bylin a koření jsou na rozčilení a neklid, které jsou věčnými průvodci Blíženců, nejlepší nálevy z lipového květu či levandule lékařské.

Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: pro Blížence je tím pravým nápojem modrý čaj z exotických květů klitorie ternatnské
Autor: istock.com Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: pro Blížence je tím pravým nápojem modrý čaj z exotických květů klitorie ternatnské

Rak (22. 6.–22. 7.)

Tradiční černý čaj zahání únavu

Raci vyhledávají naprostou klasiku, a tak nepohrdnou tradičním čistým černým čajem. Zahání totiž únavu a pomáhá uklidnit věčně rozjitřené račí emoce, navíc povzbuzuje nervový systém a odstraňuje únavu. Svěží, mírně svíravá chuť černého čaje  osvěžuje a vyplavuje stres. Rakům chutná i černý čaj oslazený kapkou medu

Z čajů z českých bylin a koření jsou pro Raky nejvhodnější nálevy z mateřídoušky obecné nebo světlíku lékařského.

4 dobré důvody, proč pít čaj z levandule

Levandulový čaj pomáhá proti stresu a ulevuje při nachlazení. Naučte se ho připravit

 

Mateřísoušku od června do září zdobí nachově fialové až růžové kvítky

MATEŘÍDOUŠKA: Jak pěstovat bylinu proti nespavosti a použít ji jako koření

Lev (23. 7.–22. 8.)

Starobylý kvetoucí čaj pomáhá relaxovat

Ctižádostiví Lvi potřebují něco výjimečného. Proto jim imponují starobylé kvetoucí čaje, které se údajně připravovaly výhradně pro čínské císaře. Čajové lístky vázané ručně tradiční metodou s barevnými květy (nejčastěji s měsíčkem, jasmínem či ibiškem) bývají ve tvaru perel nebo kamínků. Rozvíjení čaje zalitého horkou vodou je zážitek, který Lvy donutí se na chvíli zastavit a relaxovat, protože pořád jedou na plný plyn.

Z čajů z českých bylin a koření se pro Lvy hodí zejména nálevy z pelyňku pravého a měsíčku lékařského, které pomáhají efektivně řešit jejich zdravotní problémy.

Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: Lvům imponují výjimečné starobylé kvetoucí čaje, které se údajně připravovaly výhradně pro čínské císaře.
Autor: istock.com Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: Lvům imponují výjimečné starobylé kvetoucí čaje, které se údajně připravovaly výhradně pro čínské císaře.

Panna (23. 8.–22. 9.)

Bílý čaj je skutečná delikatesa

Praktické Panny se sklonem k perfekcionismu nedají dopustit na bílý čaj, skutečnou čajovou delikatesu. Bývá to jejich jediný luxus, která si neodepřou. Dokáže je potěšit sladkou až medovou vůní, příjemnou chutí s ušlechtilou nahořklostí a jemným květinovým aroma. Popíjení bílého čaje je pro ně vzácnou chvilkou pohody, kterou si nenechají nikým a ničím rušit.

Z čajů z českých bylin a koření Panny, které se často úplně zbytečně stresují, nejvíce spoléhají na nálevy z vlčího máku nebo rozmarýnu lékařského.

Měsíček lékařský

MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ: Jak vypěstovat krásnou léčivku, která nahradí drahý šafrán

Červené květy vlčího máku si poradí s kašlem i nespavostí

Červené květy vlčího máku si poradí s kašlem i stresem

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Pravý Earl Grey zbavuje stresu

Společenské a komunikativní Váhy většinou zbožňují pravý Earl Grey, což je kvalitní černý čaj v kombinaci s bergamotovou silicí. Tmavě měděný nálev má intenzivní až svíravou chuť a voní po bergamotu – citrusovém ovoci velikosti pomeranče a barvy citronu. Voňavý Earl Grey pomáhá zvyšovat obranyschopnost, uklidňuje zažívání a zbavuje stresu.

Z čajů z českých bylin a koření pomáhají lidem narozeným ve znamení Vah především detoxikační pitné kúry z kopřivy dvoudomé nebo pýru plazivého, které by si měli dopřát dvakrát ročně.

Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: Váhy většinou zbožňují pravý Earl Grey, což je kvalitní černý čaj v kombinaci s bergamotovou silicí
Autor: istock.com Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: Váhy většinou zbožňují pravý Earl Grey, což je kvalitní černý čaj v kombinaci s bergamotovou silicí

Štír (24. 10.–22. 11.)

Exkluzivní Darjeeling podporuje imunitu

Štíři mají rádi jednoduchost a klasiku ve vysoké kvalitě, je-li některý z čajů považován za exkluzivní, pak je to Darjeeling z čajových plantážích pod Himálajem. Vyniká svěží, nasládlou, někdy peprnou chutí a příjemnou vůní. Jelikož jde o čaj černý, nabízí celou řadu bonusů od podpory celkové imunity organismu přes pomoc při chorobách z nachlazení až po potíže s trávením.

Z čajů z českých bylin a koření zabírá lidem narozeným ve znamení Štíra na jejich zdravotní problémy nálev nebo odvar z ostropestřce mariánského nebo přesličky rolní.

Ostropestřec mariánský: Jak vypěstovat obří pichlavou bylinu a dopřát játrům přírodní detox

Ostropestřec mariánský: Jak vypěstovat pichlavou léčivou rostlinu a dopřát játrům přírodní detox

Pýr plazivý je agresivní plevel. Ovšem jako léčivá bylina je skvělý

Plevel pýr plazivý je skvělá léčivka! Posiluje organismus a má detoxikační účinky

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Svěží ibiškový čaj

Aktivní a činorodí Střelci si libují v čajích s ibiškovým základem, to bývá jejich první volba. Červené květy ibišku, který uctívali už staří Egypťané, mají vysoký obsah vitaminů, dezinfikují, působí močopudně a upravují krevní tlak. Ibiškové čaje mají krásnou karmínovou barvu a svěží, mírně pikantní chuť.

Z čajů z českých bylin a koření by si lidé narození ve znamení Střelce měli dopřávat odvary z řepíku lékařského nebo kořene pampelišky lékařské, které posilují jejich zdraví.

Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: Střelci si libují v čajích s ibiškovým základem
Autor: istock.com Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: Střelci si libují v čajích s ibiškovým základem

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Zelený čaj podporuje paměť

Kozorozi si potrpí na kvalitu a tradici a když mají chuť na čaj, chtějí prostě skutečný čaj a za něj je považovaný čaj zelený. Správně připravený zelený čaj je lehce svíravý a osvěžující, přirozeně nasládlý, má příjemnou vůni s květinovou nebo ovocnou stopou. Zelený čaj pomáhá  stimulovat nervovou soustavu, zahnat únavu, podpořit paměť a zlepšit soustředění.

Z čajů z českých bylin a koření mají na Kozorohy doslova zázračnou moc nálevy z heřmánku pravého nebo mařinky vonné, protože je dokážou vždycky postavit na nohy.

Řepík lékařský je starodávná královská bylina s ohromnou léčivou silou. Zkuste čaj, koupel, tinkturu nebo mast

Řepík je starodávná královská bylina s ohromnou léčivou silou. Zkuste čaj, koupel, tinkturu nebo mast

Mařinka je jedinečná bylinka. Objevte kouzlo mařinkového májového vína

Mařinka vonná bojuje s úzkostí a mírní křeče. Udělejte si májové mařinkové víno

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Provotřídní Oolong pomáhá zvládat stres

Vodnář staví nadevše svou nezávislost, svobodu a nesnáší stereotyp, proto rád sáhne po prvotřídním, částečně fermentovaném čaji Oolong. Někdy se mu říká taky polozelený čaj a prý existuje okolo 3 tisíc druhů. Zlatá barva nálevu, silná čajová vůně a sladce natrpklá až pikantní chuť pomalu vlévá do těla Vodnářů energii a pomáhá jim zvládat zvláště vypjaté situace, které hodně špatně snášejí.

Z čajů z českých bylin a koření by se lidé narození ve znamení Vodnáře měli zaměřit na nálev z dobromysli obecné (oregano) nebo odvar z květů černého bezu.

Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: Vodnář rád sáhne po prvotřídním, částečně fermentovaném čaji Oolong, kterému se říká také polozelený čaj
Autor: istock.com Pijte čaje i nečaje podle znamení horoskopu: Vodnář rád sáhne po prvotřídním, částečně fermentovaném čaji Oolong, kterému se říká také polozelený čaj

Ryby (21. 2.–20. 3.)

Rooibos je přirozeně bezkofeinový

Citlivé a empatické Ryby si většinou potrpí na lahodný Rooibos, čaj z nenápadného jihoafrického keře čajovníkovce kapského. Nápoj se sladkou vůni a nádhernou mahagonovou barvou je přirozeně bezkofeinový, takže se dá pít prakticky pořád. Vyniká regeneračními účinky, navíc přináší Rybám pohodu a klid.

Z čajů z českých bylin a koření Rybám nabízejí uklidnění ve chvílích, kdy mají pocit, že jim starosti přerůstají přes hlavu, především nálevy z pupalky dvouleté nebo fialky.

Mohlo by se vám taky líbit:

Čaj o páté po česku aneb 10 základních pravidel správné přípravy čaje

Čaj po česku aneb 10 pravidel a doporučení, jak správně připravit dobrý čaj

Modrý čaj z krásných květů klitorie pomáhá zvládnout stres i zpomalit stárnutí

Modrý čaj z krásných květů klitorie pomáhá zvládnout stres i zpomalit stárnutí

Vypěstujte si vlastní čaj.

Vypěstujte si vlastní čaj: Jednoduché kroky, jak zasadit čajovník

Využijte léčivou sílu ovoce na maximum a jezte ho podle dne narození

Jezte ovoce podle dne svého narození. Někomu pomohou jablka, někomu jahody

Jakou zeleninu jíst a pěstovat zeleninu podle znamení horoskopu

Jezte a pěstujte zeleninu podle barev a znamení zvěrokruhu. Rajčata jsou ideální pro Býky, salát pro Blížence

Jakou vybrat?

Bylinky podle znamení zvěrokruhu. Jaké pomůžou nejvíc právě vám?

Starý keltský horoskop

Každý člověk má svůj strom. Starý keltský stromový horoskop prozradí, který je ten váš

Zelený čaj

Pijte zelený čaj, budete žít déle! Jak je to s černým čajem?

reklama

Článek je zařazen v: čaje podle horoskopu , čaj podle data narození , čaje a nečaje , bylinný čaj , černý čaj , zelený čaj , bílý čaj , žlutý čaj , modrý čaj , ibiškový čaj , yerba mate čaj , čaj Oolong , čaj Earl Grey

reklama

Přečtěte si také