návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

8 stylových adventních kalendářů, které potěší děti, ženy i muže. Jaký si vyberete?

, Vydáno: 01.11.2020
Vánoce se nekontrolovatelně blíží a s nimi spojené i slavnostní přípravy. Pokud máte rádi předvánoční atmosféru stejně jako my, vyrobte si krásný adventní kalendář, který se bude hodit právě do vašeho domova. Schovat do něho můžete sladkosti, dopisy nebo cokoliv jiného. Jaký vybrat a vyrobit?

reklama

K předvánočnímu období neodmyslitelně patří i přípravy, jako je úklid, zvelebování domova, nákupy či výroba dekorací. Pokud jste tvořivá duše nebo máte ráda originalitu, nechejte se inspirovat tak trochu jinými adventními kalendáři, které si můžete přizpůsobit k obrazu svému tak, aby se hodily právě do vašeho domova. Skvělé na nich je i to, že je můžete využívat stále dokola.

Nápadům se meze nekladou.
Autor: istock.com Nápadům se meze nekladou.

Kalendář na dřevěné větvi

Krásně vypadá adventní kalendář s přírodními prvky. Náš oblíbený materiál je dřevo, které se snažíme zakombinovat do všech ručně dělaných výtvorů. Uvnitř pokoje dodá místnosti život a útulno. Zkuste sehnat hezkou větev například z břízy a přírodním provázkem na ni navázat jednotlivé balíčky, ve kterých se bude ukrývat překvapení na každý den až do 24. prosince.

Na provázek jde navázat například i kus papíru s tajemným vzkazem, citátem pro krásný den nebo indicií, kam se vydat pro malý dáreček nebo sladkost.

Originální adventní kalendář
Autor: Pinterest.com Originální adventní kalendář

Adventní kalendář místo lapače snů

Skvělou vánoční ozdobou může být i adventní kalendář připomínající lapač snů. Na bambusový, kovový nebo kruh od vyšívání navěste jednotlivé ozdobné provázky, na které přivažte 24 jednotlivých dárečků. Kruh obmotejte přírodním provazem nebo na ně nalepte vánoční ozdoby a sušené ovoce. Jde o minimalistický, za to velmi vkusný nápad.

Adventní kalendář jako lapač snů.
Autor: Pinterest.com Adventní kalendář jako lapač snů.

Z kelímků od kávy lze vytvořit i kalendář

Pokud si čas od času dopřejete kávu s sebou, kelímek po dopití kofeinového zázraku nevyhazujte, zkuste jich co nejvíce donést domů a přeměnit je na adventní krásu. Sprejem nebo barvou je přetřete do vámi zvolených odstínů. Skvěle vypadají zlaté, bílé s černými detaily nebo zeleno-červené. To samé lze udělat s konzervami, u kterých přemalujte nebo v horké vodě sloupněte etiketu.

Kelímky na kávu hned nevyhazujte, zkuste je využít na kalendář.
Autor: Pinterest.com Kelímky na kávu hned nevyhazujte, zkuste je využít na kalendář.

Využijte kolíčky na prádlo nebo skřipce

Skvěle vám poslouží i obyčejné dřevěné kolíčky na prádlo, které přilepte jednou plochou stranou na prkno, větev, na starý rám obrazu nebo rovnou do podlouhlého obrazu. Dobře vám poslouží i železná mžížka. Na kolíčky můžete připevnit provázky, kde uvážete dobroty nebo je rovnou zachytněte za kolíky. Barevně si kalendář dotvořte jen podle vaší libosti.

V maličkostech je krása.
Autor: Pinterest.com V maličkostech je krása.

Zvířátkové obálky potěší děti

Velmi praktický nápad je adventní kalendář složen z obálek s překvapením. Obálky lze koupit buď bílé nebo barevné, ty pak dotvořte do podoby jednotlivých zvířátek. Skvěle vypadají nalepené uši, chobot nebo očka. Vaše děti tento nápad budou milovat.

Zvířátkový adventní kalendář je plný veselých barev.
Autor: Pinterest.com Zvířátkový adventní kalendář je plný veselých barev.

Ruličky od toaletního papíru

Zlaté ruličky, které jdou využít na tisíce způsobů, se mohou zužitkovat i na Vánoce. Ruličky slepte do tvaru vánočního stromečku a ze zadní strany je přilepte na balicí papír tak, aby se dárečky ze zadní strany nevysypaly. Do jednotlivých ruliček pak dejte překvapení nebo sladkosti, které si postupně budete rozbalovat.

Toaletní ruličky jsou vděčným materiálem.
Autor: Pinterest.com Toaletní ruličky jsou vděčným materiálem.

Obálky na zábradlí

Pokud nechcete zatloukat hřebíčky a věšet adventní kalendář na stěnu, máme pro vás nápad, který vám nezabere žádné místo. Připravte si 24 různě velkých obálek a vytvořte v levém horním rohu dírku, za kterou je přivážete provázkem ke schodům nebo zábradlí. Je dobré je pořádně utáhnout nebo obálky za něco zarazit tak, aby nesjížděly všechny dolů.

Adentní kalendář na zábradlí nezabere žádné místo.
Autor: Pinterest.com Adentní kalendář na zábradlí nezabere žádné místo.

Prima tip: Jednotlivé obálky můžete přivázat nejprve k hrubému provázku spojující všechny dárky dohromady. Dlouhý provaz pak připevněte za horní i dolní konec zábradlí. Poté obálky přivažte k zábradlí. Dárečky tak padat dolů nebudou.

Stačí jedna velká zavařovačka

Pokud máte někde po ruce velkou zavařovací skleněnou lahev, využijte ji tím nejjednodušším způsobem – jednotlivá překvapení zabalte do papíru a vložte je dovnitř. Sklenici můžete i pomalovat a dárečky tak vytahovat náhodně.

Stačí velká sklenice a balicí papír.
Autor: Pinterest.com Stačí velká sklenice a balicí papír.

Ať už si vyberete jakýkoliv adventní kalendář, přejeme vám spoustu zábavy s vyráběním. Pro inspiraci se podívejte do naší galerie, kde najdete další skvělé nápady.

Další články:

Vánoce 2019

Jaké trendy ovládnou Vánoce 2019?

Knoflíkový věnec na dveře

Věnec na dveře z dřevěných knoflíků s vůní borovice

reklama

Článek je zařazen v: adventní kalendáře , adventní kalendáře pro muže , originální adventní kalendáře , kalendář , advetní kalendář , Vánoce , DIY , vyrábění

reklama

Přečtěte si také