Balkonové květiny v zářivých barvách slunce: Pěstujte krásnoočka, afrikány i slunečnice

Letošní jaro nám moc sluníčka nedopřálo, tak si to zkusme vynahradit vysazením balkonových květin v barvách, ze kterých sluneční paprsky přímo sálají. Najdou se mezi nimi druhy vhodné pro balkony orientované na jižní i severní stranu.

Nabídka květin, vhodných pro pěstování v nádobách, na balkonech a terasách, je rok od roku stále bohatší. Přesto se mezi balkonovkami najdou takové, které žádná novinka hned tak z výsluní našeho zájmu neodsune. Líbí se vám balkony osazené květinami v ohnivých odstínech žluté, oranžové a červené? Vyberte si rostliny, které váš balkon rozzáří jako sluníčka i ve dnech, kdy se k nám to skutečné slunce otočí zády.

Nejkrásnější květiny pro osluněné balkony

Pro balkony orientované na jih, případně na východ nebo západ, je nabídka balkonových květin obrovská a záleží jen na tom, které se vám líbí nejvíce. Zářivě barevné květiny doplňte i dostatkem zelených bylinek, ale můžete tu pěstovat i rajčata. Jejich červené, případně i žluté plody pocit slunečních lázní jenom umocní.

Na balkonech s dostatkem slunečního svitu můžete pěstovat i cizokrajné ovoce

Exotickým rostlinám se nejlépe daří ve skleníku, ve kterém jsou umístěné celoročně, tedy i v nejteplejších měsících. Pokud je však pěstujeme v bytě, potřebují letní pobyt venku, aby se jim dobře dařilo. Jako doplněk k oranžově a žlutě kvetoucím balkonovým květinám budou pomerančovníky vypadat přímo dokonale.

Nejkrásnější květiny pro balkony s chladivým stínem

I balkony orientované na sever si zaslouží rozkvetlou krásu, i když je pro ně výběr květin poněkud zúžený.

  • Vitálka poléhavá (Sanvitalia procumbens)
  • Aksamitník (Tagetes)
  • Begonie (Begonia)
  • Macešky (Viola)

Přečtěte si také